Благодатний вогонь зійшов у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі
Благодатний вогонь зійшов у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.
Церемонію щорічно у Велику Суботу перед Великоднем спільно проводять грецький Єрусалимський православний патріархат і Єрусалимський патріархат Вірменської апостольської церкви. Винос благодатного вогню символізує воскресіння Ісуса Христа.
Напередодні Великодня ізраїльська поліція запровадила обмеження на відвідування храму та прилеглих вулиць через терористичну загрозу — під час служби там дозволили присутність не більше 1700 людей.
Благодатний вогонь символізує нерукотворне світло Воскресіння Христового, про яке говорив ще апостол Петро, і вважається святинею для віруючих. Його поява напередодні православної Пасхи, незважаючи на регулярність, називають "дивом сходження Благодатного вогню".
Перед тим як патріарх Єрусалиму Феофіл в одному підряснику увійшов до Кувуклію (саме священне місце — каплицю над кам'яним ложем Гробу Господнього в однойменному єрусалимському храмі), де молився про сходження Благодатного вогню, всі свічки і світильники в храмі були погашені. За давнім церемоніалом, перед входом в Кувуклію шати патріарха Феофіла III і сама каплиця були ретельно оглянуті на предмет наявності будь-яких засобів для штучного отримання вогню.
Трапляється сходження в різний час, найчастіше – з 12 до 16 годин.
Патріарх виходить з гробу з 33 запаленими свічками, за кількістю років Ісуса на момент смерті. Вогонь на свічках називають благодатним, адже він запалюється сам по собі.
Вважається, що благодатний вогонь не обпалює в перші 30 хвилин.
Після сходження від головної лампади запалюють інші свічки та лампади, частину з яких літаками доставляють до інших країн.
Існує повір'я, що якщо станеться так, що Благодатний Вогонь не зійде, то це свідчитиме про вселенську катастрофу, близький кінець світу.