Служба безпеки України попередила про комп’ютерні віруси, які ворог від імені СБУ розсилає через меседжери

Служба безпеки України попереджає, що від її імені ворог розсилає комп'ютерні віруси ​​через популярні месенджери

Як передає Рубрика, про це СБУ повідомляє у Телеграмі.

"Ворог не полишає спроб влаштувати кібератаки в Україні. Й хоча вони, як правило, є невдалими, кожен із нас має уважно ставитись до інформаційної безпеки.

Так, цього разу окупанти розсилають комп'ютерні віруси нібито від імені СБУ.

Використовують для листування популярні месенджери", зазначають у спецслужбі.

Як повідомили, правоохоронці, у повідомленнях міститься прохання завантажити файл з начебто інструкцією дій на період воєнного часу, хоча насправді це вірусна програма.

"Основні цілі ворога – у першу чергу держслужбовці, через телефони яких, на думку окупантів, можливо зібрати конфіденційну інформацію.

Тому ми закликаємо українців уважно ставитися до будь-яких повідомлень такого типу.

Адже жодних подібних розсилок СБУ не здійснює!", наголошують у відомстві.

У спецслужбі рекомендують:

  • не відкривати і не завантажувати файли від невідомих осіб;
  • одразу видаляти таке листування;
  • дотримуватись правил безпечної поведінки в інтернеті;
  • довіряти лише офіційним джерелам інформації.

Нагадаємо, що урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв'язку, попереджає про масове розповсюдження серед громадян України небезпечних XLS-документів з назвою "Мобілізаційний реєстр.xls".

Відкриття документа у кінцевому результаті призведе до запуску на комп'ютері шкідливої програми IcedID, також відомої як BankBot.

Вона належить до класу "банківських троянських програм", та, серед іншого, забезпечує викрадення автентифікаційних даних.

Свіжі дописи

  • Новини

У Києві зафіксували рекорд України з читання “Заповіту” Шевченка

27 лютого у Національній бібліотеці України для дітей відбулася унікальна подія — читання «Заповіту» Тараса… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

Україні потрібен міцний мир: Зеленський зробив першу заяву після зриву перемовин з Трампом

Президент України Володимир Зеленський подякував США за підтримку та зустріч. Водночас наголосив, що Україні потрібен справедливий і міцний… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

Ви не самотні: Європейські лідери підтримали Зеленського та українців після сварки з Трампом

Європейські лідери деяких країн вже висловили свою підтримку Україні після того, як її лідер Володимир… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

FOR FREEDOM: у Києві відкрилася виставка про іноземних воїнів, які вступили до лав ЗСУ

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкрили виставку "FOR FREEDOM". На експозиції… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

Зеленський достроково залишає Білий дім, – ЗМІ

Президент України Зеленський достроково залишає Білий дім. Про це, посилаючись на медіа у Телеграмі повідомив… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

Зеленський не готовий до миру та проявив неповагу до США: Трамп після суперечки з Президентом України

Президент США Дональд Трамп після суперечки з Президентом України Володимиром Зеленським заявив, що він нібито… Читати більше

Friday February 28th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.