Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков на конференції щодо безпеки та стабільності українського енергетичного сектору у Відні.
"Що стосується трубопровідного природного газу з росії, то його зараз найбільш складно замістити. Він становить 40% загального імпорту ЄС.
Ми пропонуємо "іранську модель" санкцій: природний газ дозволяється від "Газпрому" до Європи, але всі кошти зберігаються на спеціальних депозитних рахунках у європейських банках, доки росія не виконає визначені умови", наголосив Демченков.
Як зазначив заступник міністра енергетики, таким чином гроші не йтимуть безпосередньо в росію і не будуть фінансувати її війну проти України.
Демченков наголосив на тому, що в ЄС, зокрема у Німеччині, "дуже довго цементувався міф про те, що Європа помре без російських енергоресурсів".
Однак насправді ситуація абсолютно протилежна – "це російська енергетика помре без Європи".
"ЄС для російського газу залишається єдиним великим ринком збуту. Без європейського ринку росіянам треба буде зупинити свої газові родовища, законсервувати їх, а потім, коли вони стануть їх відновлювати, то буде втрачено 70% газових родовищ.
Тому якщо путін і вирішить зблефувати і зупинити постачання газу в Європу, то він просто зруйнує свою газову інфраструктуру", заявив він.
Заступник міністра енергетики також вказав на те, що Євросоюз спроможний повністю відмовитися і від російських нафтопродуктів.
"Європа імпортує приблизно 15% дизельного палива загального споживання з росії. Це може бути замінено збільшенням внутрішнього виробництва та додатковим імпортом з Північної Америки та Азії", наголосив він.
Що стосується сирої нафти, то, за словами Демченкова, "тут потрібно дати більше сигналів виробникам".
"Якщо ринок побачить, що Європа серйозно ставиться до ембарго на сиру нафту з росії, то виникне сильна конкуренція за заміну "квоти" російської нафти та забезпечення довгострокових відносин", заявив він.
Запровадження такого ембарго "має здійснюватися поступово – з негайним припиненням морського імпорту російської сирої сировини. А також подальшим поступовим припиненням імпорту нафти через трубопровід упродовж наступних дев'яти місяців".
"Ми звертаємо особливу увагу європейських колег на необхідність введення негайного ембарго на поставки російського СПГ і нафтопродукті. Також ми говоримо про санкції проти "Росатому" та ембарго постачання ядерного палива з росії", наголосив заступник міністра енергетики України.
Як повідомляла Рубрика, раніше Європейський Союз ухвалив п'ятий пакет санкцій проти росії у відповідь на неспровоковану військову агресію проти України.
Серед іншого, пакет включає заборону купувати, імпортувати або передавати вугілля та інше тверде вуглецеве пальне до ЄС, якщо вони мають походження з росії або були експортовані з росії, починаючи з 22 серпня 2022 року.
24 лютого - треті роковини повномасштабного вторгнення росії в Україну. Президент Володимир Зеленський та та… Читати більше
Найактивніше минулої доби російська армія атакувала Курський та Покровський напрямки. Загалом на фронті відбулося 96… Читати більше
Війська рф у ніч проти 24 лютого запустили по Україні 185 ударних безпілотників типу Shahed… Читати більше
У Празі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України за участі дітей, яких повернули з депортації.… Читати більше
У понеділок вранці, 24 лютого, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Євроради Антоніу… Читати більше
Німеччина підрахувала результати дострокових виборів до Бундестагу у всіх 299 округах. Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.