Про це заявив речник Пентагону Джон Кірбі на брифінгу.
"Я не думаю, що хтось напевно знає, якщо війна не буде припинена за допомогою дипломатії, як довго вона може тривати. Це неможливо знати. Я сказав би вам, що це може закінчитися сьогодні.
Це могло б закінчитися сьогодні, якби путін вчинив правильно та сумлінно сів з українцями за стіл переговорів, вивів усі свої війська, відправив їх додому та поважав український суверенітет.
Очевидно, він обирає інший шлях. Він має намір переорієнтувати свої зусилля на східну частину країни.
Той факт, що він збирається сконцентруватися у меншій географічній області, безумовно, дає можливість, що насильство продовжиться. У цій частині України вона може навіть посилитись.
І оскільки ми очікуємо, що українці продовжуватимуть боротися за цю територію, яка належить їм, і вони борються за неї вже 8 років, це може продовжити конфлікт довше, ніж будь-хто хоче, щоб він тривав. Але ви не можете повністю передбачити це", зазначив Кірбі.
Представник Пентагону уточнив, що навіть якщо війна буде довгою, це не означає, що Україна не може перемогти.
"Звичайно вони (українці – ред.) можуть перемогти. І якщо ви подивитеся на те, що вони змогли зробити досі: путін не досяг нічого зі своїх стратегічних цілей в Україні. Він не взяв Київ. Він не скинув уряд. Він не прибрав Україну як національну державу.
Насправді він узяв під свій контроль лише невелику кількість населених пунктів. І навіть не вони були тими, на кого він справді полював.
Ви знаєте: Маріуполь досі не взято. Він вивів свої війська із Києва. Він вивів свої війська із Чернігова. Харків не взяли. На півдні Миколаїв не взяли. Я думаю, докази – результати, які ви бачите щодня.
Українці мужньо виборюють свою країну. І вони відмовили путіну у багатьох його стратегічних цілях. Тож, безперечно, вони можуть перемогти", наголосив Кірбі.
Також він підкреслив, що в Україні не повинно бути війни – і "путін може покінчити з цим сьогодні".
Мета США, за його словами, – у тому, щоб переконатися, що Україна може продовжувати захищати себе, доки тривають дипломатичні зусилля.
"Друга мета полягає в тому, щоб переконатися, що ми можемо зміцнити східний фланг НАТО, щоб ми могли стримувати будь-яку агресію, будь-яку потенційну агресію з боку росії та путіна", додав Кірбі.
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
У ніч на 23 листопада російські загарбники запустили по Сумській області безпілотники: силам протиповітряної оборони… Читати більше
Підготовка до геноциду українського народу була складовою планів російської федерації ще до початку широкомасштабної агресії… Читати більше
Російська федерація здійснює активну військово-економічну співпрацю з Північною Кореєю, обмінюючи нафту, ракети та засоби протиповітряної… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.