Фото: ОПУ
Про це він заявив у виступі перед депутатами німецького Бундестагу.
Бо саме ФРН гальмує вступ України до європейських інституцій.
Президент почав свій виступ з дорікань щодо того, що у Німеччині чимало гравців не хочуть обмежувати Росію так, як того вимагає ситуація.
"Звертаюся до вас після трьох тижнів повномасштабного вторгнення. Після того як загинули тисячі українців…
Після того як ми побачили, скільки зв'язків ваші компанії залишили з Росією, з державою, яка використовує вас та інші країни, щоби фінансувати війну", заявив він.
Зеленський підкреслив, що Німеччина, яка раніше виступала проти швидкої інтеграції України із західним світом, несе частину відповідальності за підштовхування до нападу.
"Коли ми запитували вас – що має зробити Україна, щоб стати членом НАТО, чули у відповідь – такого рішення на столі немає і не буде. І ви зволікаєте й зараз із питанням про вступ України в Євросоюз. Для вас це політика. А насправді це каміння, каміння для нової стіни (що розділяє Європу)", пояснив президент.
Володимир Зеленський, утім, наголосив, що у Німеччині є політики, які розуміють, що відбувається.
"Я вдячний німецькому бізнесу, який поставив мораль вище за економіку. Вдячний політикам, які між грошима росії і смертями українських дітей обирають життя. Тим, які знають, що Україна буде в Євросоюзі", заявив він.
Зеленський також закликав канцлера Шольца "зруйнувати стіну", що постає зараз у Європі.
Раніше, після виступу Зеленського перед конгресом США, Штати оголосили про надання Україні систем ППО на прохання Зеленського.
У Петрополі Запорізької області відкрилася підземна школа: вона стала п’ятим безпечним освітнім простором у регіоні,… Читати більше
Глава кремля володимир путін неявно визнав Президента України Володимира Зеленського легітимним главою держави та "майбутнім… Читати більше
“Тиждень турботи”. Понад 1000 українських дітей дізналися від Морквинки, як взаємодіяти з людьми з інвалідністю… Читати більше
У молдовській столиці Кишиневі з нагоди третіх роковин початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну відбулося… Читати більше
Україна готується до перемовин зі Сполученими Штатами Америки, які відбудуться у п'ятницю, 28 лютого. Про… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський звільнив Андрія Гнатова з посади Командувача Об’єднаних сил ЗСУ. Про це стало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.