Посол РФ: Боснію очікує "український сценарій", якщо вона захоче вступити в НАТО
Боснія і Герцоговина має право вирішувати, чи бути членом НАТО, але Москва залишає за собою право реагувати на таку можливість
Про це посол РФ в Боснії і Герцеговині Ігор Калабухов заявив в ефірі боснійського телеканалу, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Балканський оглядач.
"Якщо вона (Боснія і Герцеговина) вирішить бути учасником чогось, це внутрішня справа. Але інша справа – наша реакція. На прикладі України ми показали, чого ми очікуємо. Якщо буде загроза, ми будемо реагувати", заявив Калабухов.
Він зазначив, що не думає, що "в якійсь фантазії, в якійсь реальності, БіГ стає членом НАТО", тому що в країні "немає консенсусу, і БіГ не буде так легко прийняти рішення за цих обставин".
За словами посла РФ, наразі у Росії немає плану дій щодо БіГ, і Москва буде реагувати, "аналізуючи стратегічну та геополітичну ситуацію".
Голова Президії Боснії і Герцеговини Желько Комшич засудив заяву посла РФ в БіГ.
"Рішуче засуджую погрози посла Російської Федерації в БіГ", які він висловив, коментуючи можливість вступу Боснії і Герцеговини до НАТО, наголосив Комшич.
"Повідомлення російського посла про те, що реакція Росії послідує, наведення прикладу України, проти якої Росія здійснює агресію, є однозначним, але водночас неприйнятним для Боснії і Герцеговини", підкреслив голова Президії БіГ.
Комшич зазначив, що рішення Боснії і Герцеговини про вступ до НАТО може бути лише рішенням інституцій Боснії і Герцеговини, а не "приводом для нападу на Боснію і Герцеговіну".
"Як голова Президії БіГ я зобов'язаний засудити та відкинути загрози, які є не лише загрозою Боснії та Герцеговині, а й загрозою миру та стабільності на Західних Балканах", сказав Комшич.
Боснія і Герцеговина була запрошена НАТО приєднатися до Плану дій щодо членства (ПДЧ) у 2010 році.
В той же час сербська частина БіГ, Республіка Сербська, у 2017 році проголосила свій військовий нейтралитет.