Про це повідомляє "Енергоатом" в Telegram.
Як зазначили у компанії, потужність двох працюючих енергоблоків ЗАЕС було зменшено.
"16 березня 2022 року, внаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено високовольтну лінію електропередачі ЗАЕС – Каховська 750 кВ, через яку здійснюється видача електроенергії із Запорізької атомної електростанції.
Таким чином, із чотирьох високовольтних ліній робочою залишилася тільки одна. Відтак потужність двох працюючих енергоблоків ЗАЕС було зменшено.
Наразі здійснити ремонт лінії неможливо, оскільки в зоні пошкодження тривають активні бойові дії", – йдеться у повідомленні.
"Запорізька АЕС і місто Енергодар захоплені окупантами та вже 13-ту добу перебувають під контролем ворожих військових формувань. Окупанти продовжують підривати на території станції снаряди та міни, що не розірвалися під час обстрілів, але роблять це здебільшого безпосередньо на місці, де знаходять такі боєприпаси. Тобто де завгодно на території майданчику станції", додали в "Енергоатомі".
Наразі, всі 6 енергоблоків Запорізької АЕС обслуговуються українським персоналом, зміни мають можливість ротації, повідомили у компанії.
Окупанти не втручаються в роботу АЕС, "проте всі технічні рішення персонал вимушений погоджувати з командиром загарбників".
"Працівники станції перебувають під сильним психологічним тиском з боку окупантів, весь персонал по прибутті на станцію ретельно перевіряється озброєними терористами. Внаслідок цього ядерна та радіаційна безпека – під загрозою", – наглоошує "Енергоатом".
Через фактичну блокаду Енергодару продовжуються проблеми з пальним, поставкою продуктів харчування та ліків першої необхідності.
"Енергоатом" також звітує, що станом на 10:00 17 березня всі чотири діючі АЕС України продовжують стабільно виробляти електричну енергію. Їхня сумарна поточна потужність забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.
"Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій та прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.
Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщень та будівель електростанцій, периметри захищених зон і прилеглих територій, а також особливо важливих об'єктів АЕС за межами їхніх захищених зон перебувають під посиленим наглядом та контролем", – йдеться у повідомленні.
Довідка.
Пожежників спочатку не допускали гасити пожежу, що виникла внаслідок боїв, але згодом допустили.
В Енергодарі – 6 енергоблоків, тоді як на Чорнобильській АЕС у 1986 році вибухнув один. Загалом в Україні 15 атомних блоків.
Повідомлення про загрози вибухів на виборчих дільницях у кількох штатах надходять з російських доменів електронної пошти. Жодна з погроз… Читати більше
Відсьогодні весь громадський транспорт столиці доступний у міському застосунку Київ Цифровий. Окрім автобусів, тролейбусів, трамваїв,… Читати більше
Рада міністрів Іспанії схвалила перший пакет допомоги провінціям, які постраждали від руйнівних повеней, на суму 10,6… Читати більше
Український кардіохірург Ілля Ємець увійшов у 100 найкращих фахівців світу, які спеціалізуються на лікуванні вроджених… Читати більше
Україна та світ мають зробити все можливе, щоб залучення військових КНДР на боці росії стало… Читати більше
У Куп’янську погіршується ситуація, частина міста без води, влада прогнозує, що зрештою через обстріли не… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.