Коли немає води у крані: інструкція від МОЗ
Міністерство охорони здоров'я надало рекомендації про дії у разі відсутності централізованого водопостачання.
МОЗ повідомляє у Фейсбуці: «Росія розгорнула терористичні дії проти України. Дії окупантів жорстокі та непередбачувані, тому МОЗ продовжує публікувати інструкції, які можуть врятувати життя».
Зокрема при неможливості використання води з джерел централізованого водопостачання у населених пунктах потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) при їх наявності, фасовану бутильовану воду і воду в ємностях для індивідуального користування.
Треба зберігати питну воду у закритих ємностях. При цьому обов'язково позначити бірками «Вода знезаражена для пиття», «Вода для технічних потреб», «Вода для господарських потреб».
Варто зробити 2-3-добовий запас.
Воду з відкритих водойм можна використовувати тільки для технічних цілей.
Для пиття і приготування їжі воду потрібно кип'ятити. Кип'ятіння є ефективним методом знезаражування води (кип'ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання).
«Але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби», – наголосили у МОЗ.
Також у міністерстві нагадали телефони рятувальних та аварійних служб: 112 — єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги (диспетчер викличе бригаду потрібної служби), 101 — пожежна служба, 102 — поліція, 103 — швидка медична допомога,104 — аварійна служба газової мережі,
Телефон довіри Служби безпеки України – 0 800 501 482.