Поки Росія не змінить курс. Байден не збирається зустрічатись з Путіним, - Псакі
Президент США Джо Байден не планує брати участь у саміті з президентом Росії Володимиром Путіним. Дипломатія за нинішнього курсу РФ не може бути успішною.
Про це повідомила речниця Білого дому Джен Псакі під час брифінгу.
Tune in for a briefing with Press Secretary Jen Psaki. https://t.co/0Iuk4uCchl
— The White House (@WhiteHouse) February 22, 2022
"Дипломатія не може бути успішною, якщо Росія не змінить курс. І, як сказав (Ентоні Блінкен — ред.), для нього було б недоцільно проводити зараз зустріч зі своїм колегою, міністром закордонних справ Лавровим. І завжди передбачалося, що після цього буде будь-яка взаємодія з президентом Путіним. Тож наразі це точно не в планах", — сказала Псакі.
На питання, які дії США мають побачити з боку Росії для проведення зустрічі, Псакі сказала «деескалація».
Також Джен Псакі заявила, що російські військові на Донбасі не є миротворцями. Вони провокують війну.
Вона нагадала, що російські військові перебувають на території України ще з 2014 року.
"Ми називали їх маленькими зеленими чоловічками, тому що вони не були в російській військовій формі. Зараз ми знаємо, що вони знаходяться по всій східній Україні, і вони хоч і не у військовій формі, але поводяться точно так, як поводилися б російські військові", — заявила вона.
Довідка
21 лютого Псакі повідомила, що Джо Байден «в принципі» погодився на зустріч з Путіним, якщо Росія не вторгнеться в Україну до цього часу.
Але 22 лютого держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що скасовує зустріч із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Це сталося на тлі визнання РФ псевдореспублік «Л/ДНР».
21 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про визнання «незалежності» «Л/ДНР» і доручив офіційно ввести війська до ОРДЛО для «підтримання миру» на території псевдореспублік. Тим самим Росія в односторонньому порядку вийшла з Мінських угод.
Це сталося на тлі спровокованої РФ ескалації на Донбасі та загрози нового вторгнення російських військ в Україну.
«Планують повномасштабне вторгнення». Столтенберг заявив, що війська РФ готові до атаки
МЗС України запропонувало розірвати дипломатичні відносини з РФ, Україна та світова спільнота засудили рішення Кремля, а США, Великобританія, Німеччина та Євросоюз оголосили про перші санкції у відповідь на порушення РФ міжнародного права.
22 лютого Рада федерації РФ дозволила використовувати російські збройні сили за кордоном.