Блінкен заявив, що США розраховують на дипломатичне розв'язання конфлікту в Україні
Сполучені Штати Америки розраховують на дипломатичне розв'язання конфлікту щодо загострення ситуації на Донбасі. Водночас вважають, що президент Російської Федерації Володимир Путін вже прийняв рішення.
Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
"Ми вважаємо, що президент Путін прийняв рішення, але поки танки не покотяться… ми використовуватимемо кожну можливість і хвилину, щоб подивитися, чи зможе дипломатія все ще запобігти "російському вторгненню", – заявив Блінкен.
Він зазначив, що США роблять усе можливе, аби струмувати президента Російської Федерації Володимира Путіна.
Голова Вашингтону готовий зустрітися з ним, аби переконати його скасувати своє рішення щодо повномасштабного вторгнення.
За словами Блінкена, сьогоднішні події виглядають так, ніби Російська Федерація готується до повномасштабного вторгнення на територію України. Водночас продовження навчань Росії та Білорусі також посилюють занепокоєння.
Держсекретар США відзначив, що Байден готовий будь-якої миті зустрітися з Путіним у "будь-якому форматі", аби переконати його.
Рубрика повідомляла, що у неділю, 20 лютого, відбулася чергова розмова президента Франції Еммануеля Макрона із главою Росії Володимиром Путіним.
Після цього французький лідер одразу ж зателефонував українському колезі Володимиру Зеленському.
За останню добу для політиків це стало другою телефонною розмовою.
Як повідомляла Рубрика, під час дзвінка ввечері 19 лютого вони обговорювали загострення на Донбасі.
Зокрема, кроки, які потрібно зробити для негайної деескалації, а також шляхи політико-дипломатичного врегулювання.
Нагадаємо, що 7 лютого у Москві відбулася особиста зустріч Макрона та Путіна.
Вони розмовляли майже шість годин. Наступного дня президент Франції прилетів до Києва для зустрічі з українським лідером Зеленським. Про що тоді говорили політики – читайте в матеріалі.
Як повідомляла Рубрика, 19 лютого президент України Володимир Зеленський виступив на Мюнхенській конференції з безпеки.
Він заявив, що країна готова вести переговори у всіх можливих форматах для встановлення миру на Донбасі та ініціював саміт країн-учасниць Будапештського меморандуму, який передбачав відмову країни від ядерної зброї.