Таку думку висловив політолог-американіст, аналітик "Інтерньюз-Україна" Владислав Фарапонов у своїй колонці на "Слово і діло".
Експерт нагадав, що про такий формат Україна говорила напередодні візиту президента Зеленського до США наприкінці літа минулого року, але тоді не вдалось це реалізувати. Йдеться про так звану двосторонню безпекову угоду, яку США мають із низкою країн.
"Важливо, що це не є ні аналогом, ні замінником статусу основного союзника США поза НАТО. Такий тип угод називається договір про взаємну співпрацю та гарантії безпеки, він реалізується між Вашингтоном та союзниками з 60-х років минулого століття (і як не парадоксально, Японія одна з таких).
Аналогічна угода підписана з Австралією, нещодавно США оголосили про старт переговорів з Данією. Це рамкова угода, але вона слугує основою більш точкової взаємодії між союзниками Америки. Майже всі аналогічні угоди мають вагому історію співпраці. Наприклад, договір з Японією 1960 року замінив угоду 1951 року, з іншими державами ситуація приблизно така сама", − зазначив Фарапонов.
На думку аналітика, якщо не зараз, то кращого часу може і не настати. Для Байдена це теж можливість зберегти обличчя і показати, що США продовжують підтримувати Україну. Крім того, це дозволить перетворити з теореми на аксіому підтримку України з боку обох американській партій.
Армія російської федерації 9 січня завдала авіаудару по Херсону. Внаслідок ворожої атаки є влучання і… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський 9 січня прибув на військову базу Рамштайн у Німеччині, де візьме… Читати більше
У найближчі місяці великий багатоквартирний будинок в місті Тростянець на Сумщині буде забезпечений теплом з… Читати більше
Верховна Рада на засіданні 9 січня ухвалила законопроект №12076 Про зміни до Закону "Про військовий… Читати більше
“Рубрика” розпитала в організації. У чому проблема? Люди часто роблять імпульсивні покупки, які згодом виявляються… Читати більше
У межах засідання у форматі "Рамштайн" міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з главою Пентагону… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.