Господарський суд столиці ухвалив рішення, яке по суті дозволяє його приватизацію, повідомляє ЕП.
Компанія "Архітектурна майстерня Інка" у 2015 році уклала договір із Фондом держмайна щодо оренди зазначеного активу. Згідно з договором, на той момент приватизація цих об'єктів була заборонена за жодних умов.
У грудні 2020 року орендар звернувся до Господарського суду Києва з вимогою визнати договір недійсним та дозволити їм приватизацію частини меморіального комплексу.
Власником ТОВ "Архітектурна майстерня Інка" до 2018 року був ексадвокат Ігоря Коломойського та ексголова Офісу президента Андрій Богдан. Згодом нинішній народний депутат Микола Сольський.
Наразі компанією володіє Олена Фасоль, помічниця депутата "Слуги Народу" Олександра Маріковського.
Справу у Господарському суді розглядала Людмила Шкурдова.
Ця вона розглядала справи, пов'язані з націоналізацією Приватбанку.
Вона ж, за даними журналістів, "неодноразово доводила свою упередженість під час розгляду цих справ".
Як стало відомо, Фонд державного майна не відстоював недоторканність національного меморіалу в судах.
Зокрема, представники ФДМУ проігнорували ухвалення рішення у цій справі Верховним судом.
А суд у свою чергу, також проігнорував "факт власності орендованого майна до меморіального комплексу, якому надано статус національного".
"Міністерство культури як власник орендованого майна визначило умови договору, з якими погодився орендар шляхом підписання такого договору, а тому визнання договору недійсним є втручанням у питання права власності", йдеться у рішенні суду.
Нагадаємо, що Міністерство культури очолює колишній керівник медіагрупи "1+1" Олександр Ткаченко.
Довідка.
"Батьківщина-Мати" — монументальна скульптура в Києві розташована на високому правому березі Дніпра на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Відкрита в 1981 році.
Найвища монументальна скульптура в Європі.
Загальна висота монументу з постаментом — 102 метри.
Загальна площа меморіального комплексу "Батьківщина-Мать" становить 10 гектарів.
До нього входять музей із монументом "Батьківщина-мати", головна площа з алеєю Міст-героїв, чаша "Вогонь слави", виставка бойової техніки та озброєння, головний експозиційний корпус музею.
Цікавий факт.
Монумент намагалися "переодягнути" в інший наряд у 2014 році, тоді київські активісти висвітлили Батьківщину-матір кольорами українського прапора. Пам'ятник переодягли відразу в 14 національних костюмів. Це було яскраве світлове шоу в рамках конкурсу "Євробачення-2017".
Показ потрапив до Книги рекордів України як "Найвищий 3D mapping на монументальній скульптурі" Батьківщина-мати ".
У столиці на фасаді Міністерства закордонних справ України з’явилася нова мініскульптура — "Щедрик". Вона присвячена… Читати більше
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.