fbpx
Сьогодні
17:34 10 Лют 2022

Компанія Emergy призупинила будівництво однієї з найбільших наземних вітрових електростанцій в Європі: які причини

Фото: ЗОФІЯ

Норвезька компанія Emergy оголосила про відтермінування будівництва ВЕС "Зофія" у Запорізькій області

Про це повідомляється на сайті проєкту "Зофія".

Вітрова електростанція розділена на три етапи:

  • "Зофія 1" на 40 МВт,
  • "Зофія 2" на 300 МВт
  • "Зофія 3" на 450 МВт.

"Спочатку Emergy планувала побудувати етапи "Зофія 1" і "Зофія 2″ загальною потужністю 340 МВт за зеленим тарифом. Цей план було переглянуто і компанія вирішила відтермінувати будівництво", повідомили в компанії.

На це є три основні причини:

  • постійні питання із отриманням оплати від ДП "Гарантований покупець", який є покупцем відновлюваної енергії,
  • труднощі із залученням масштабних прямих іноземних інвестицій на український ринок відновлюваної енергетики (частково через геополітичну ситуацію з Росією)
  • короткий проміжок часу, що залишився для будівництва та введення в експлуатацію вітрових електростанцій (відповідно до чинного законодавства, всі проекти відновлюваної енергії мають бути побудованими до кінця 2022 року).

Emergy розпочала будівництво певної інфраструктури проєкту та наразі компанія аналізує альтернативні можливості реалізації електроенергії.

"За відсутності чіткого бачення процедури аукціонів зі сторони уряду, ми вивчаємо можливості підписання двосторонніх договорів про закупівлю електроенергії з великими споживачами. Поки ми остаточно не знаємо, як буде реалізовано вироблену електроенергію, ми робимо все можливе, щоб підтримувати відносини та виконувати зобов'язання перед ключовими зацікавленими сторонами в Україні та за її межами",  кажуть в Emergy.

Після будівництва ВЕС "Зофія" внесе свій вклад у збереження близько 2 млн тон CO2 та залучить понад 1 млрд євро прямих іноземних інвестицій в Україну.

Незважаючи на складні часи, компанія Emergy залишається відданою Україні, продовжуватиме розвиток найбільшої вітрової електростанції в Європі та сподівається зробити свій внесок у енергетичну безпеку України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: