Про це повідомляє кореспондентка з місця події, пише Громадське.
Учасники маршу тримали у руках головний банер "Харків – це Україна", українські прапори та червоно-чорні стяги.
Люди – за різними оцінками, їх прийшло понад 5 тисяч – пройшли головною Сумською вулицею, яку було перекрито для транспорту, до площі Свободи.
Під час ходи учасники вигукували: "Харків — це Україна", "Схід і захід — разом", "Слава Україна — героям слава!", "Слава нації — смерть ворогам".
Участь в марші, за оцінкою нашої кореспондентки, взяли 4-5 тисяч людей.
Під час опитування харків'яни казали, що відчувають високу військову загрозу з боку Росії, але готові оборонятися.
Також певні, що місто дуже змінилося і стало патріотичнішим порівняно з 2014 року, коли тут проросійські сили та заслані бойовики захоплювали обласну державну адміністрацію та підняли над нею російський прапор.
"Це мирна акція без політичних закликів, яку Харківська міська рада намагалася заборонити, посилаючись на ковід та загрозу ймовірних провокацій. Тим краще, що суд дозволив її провести, бо це – реалізація прав людей на демонстрацію своєї позиції", пояснив голова Харківської організації "Національний корпус".
Довідка.
Нагадаємо, міська влада Харкова 2 лютого на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій рекомендувала відмовитися від проведення ходи.
Крім зростання захворюваності на COVID-19, комісія послалася на положення Кабміну, згідно з яким у Харківській області ще у 2016 ввели рівень терористичної загрози "жовтий".
"Проведення громадсько-масових заходів у теперішній час використовується окремими радикально-налаштованими особами для організації провокацій, спрямованих як на дискредитацію керівництва держави, так і на загострення суспільно-політичної ситуації у місті та регіоні в цілому", йшлося в протоколі комісії.
Оскільки організатори не відмовилися від наміру проводити марш, міська рада подала два позови в Окружний адмінсуд про заборону акції.
Проте суд не задовольнив позови, вказавши на "обмеження щодо реалізації права на свободу мирних зібрань".
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) потрапили селища… Читати більше
У наступному році Україна може знову відкрити перший аеропорт у Львові та відновити авіасполучення, призупинене… Читати більше
Кабінет Міністрів звільнив голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрія Мироненка і призначив… Читати більше
Команда незалежного театру "Нафта" давно планувала створення вистави у форматі аудіо прогулянки. Глядачі в навушниках… Читати більше
Уряд змінив умови, за яких підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації. А з 1 грудня… Читати більше
У 2025 році видатки на ветеранську політику пропонується встановити на рівні 10,7 млрд гривень. Як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.