Фото: Gallup
Про це пише Рубрика, посилаючись на дослідження Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.
Міжнародна асоціація Геллап (Gallup) у період з жовтня по грудень 2021 року провела міжнародне опитування. Вибіркова сукупність складає 41 560 респондентів із 44 країн світу.
В Україні дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з КМІС. Опитування проведено у грудні 2021 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).
Відносна більшість (38%) респондентів світу проводжала 2021 рік з надією на краще майбутнє у новому 2022 році.
Найоптимістичнішими щодо майбутнього виявилися жителі Індонезії, Албанії, Азербайджану, Нігерії та В'єтнаму.
Найбільше ж тих, хто вважає, що наступний рік буде гіршим, серед громадян таких країн, як Туреччина, Болгарія, Афганістан, Польща та Чехія.
Населення України у своїй більшості теж розділяє песимізм щодо майбутнього: 38% вважає, що 2022 рік буде гіршим за 2021-й, чверть громадян оптимістично налаштована і ще 25% думають, що все залишиться без змін.
Фото: Фонд "Демократичні ініціативи"
Економічні очікування більшості населення світу вельми песимістичні.
41% вважає, що наступний рік стане роком економічних труднощів. 26% схиляється до того, що все ж економічна ситуація покращиться. Ще стільки ж думають, що економічна ситуація не зміниться.
Серед українців частка тих, хто схиляється до того, що від 2022 року варто очікувати лише економічних труднощів, теж становить абсолютну більшість (53%). Лише 10% вірять у економічне процвітання. 31% вважає, що все залишиться як є.
Фото: Фонд "Демократичні ініціативи"
Що ж до України, то попри те, що абсолютна більшість населення (51%) задоволена власним життям, у Індексі щастя Україна (+20%) посідає 38 місце з 44-х. Таким чином українці входять до топ-10 найнещасливіших націй світу.
За даними Gallup, у 2021-му найщасливішими себе відчували жителі Колумбії, Казахстану, Албанії, Еквадору та Малайзії.
Загалом щасливими себе вважають 57% населення світу. Лише 13% не задоволені своїм становищем, і ще 28% почуваються нейтрально.
Як і в попередні роки, населення Латинської Америки, Африки та Східної Азії почувається найщасливіше. Тимчасом як жителі Європи та Близького Сходу своїм життям здебільшого не задоволені.
Найбільш нещасливі країни – це Гана, Афганістан, Гонконг, Ірак і Росія.
Фото: Фонд "Демократичні ініціативи"
Нагадаємо, що у 2020-му Україна ввійшла до п'ятірки найбільш нещасливих країн світу. Тимчасом як середній індекс щастя у світі становив 40%, в Україні цей показник був на рівні 14%.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.