Угода про зону вільної торгівлі з Туреччиної встановлює нульове мито майже на всі українські товари, - Шмигаль
Угода про зону вільної торгівлі з Туреччиною встановлює нульове мито для 95% товарів, вироблених в Україні
Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час спілкування з журналістами, передає кореспондент Укрінформу.
"В принципі, для 95% українських товарів сьогодні турецький ринок абсолютно відкритий, і відповідно нуль відсотків мита", сказав Шмигаль, коментуючи підписання угоди з Туреччиною про ЗВТ.
Він також додав, що фактично для понад 10 тисяч українських товарів встановлено нульове мито. А на 1300 товарів мито збережене в символічних цифрах – до 5%, але це буде предметом подальшого вдосконалення.
За словами Шмигаля, угода з Туреччиною відкриває ринок для українського металу. Це дуже важливо для промисловості України, бо до цього часу турецький ринок був закритий для українських металовиробників.
"Тепер він (турецький ринок – ред.) поетапно буде відкриватись. При цьому захисне мито на український металобрухт від вивезення його за межі України залишається і також поки що діятиме – такими є умови", сказав Шмигаль.
Він зауважив, що ключовою позицією експорту до Туреччини залишаються зернові.
"На другому місці буде метал. Ми переконані. Тому що це буде відкриття ринку поетапне. І протягом наступних трьох років, думаю, метал буде другою позицією після зернових, яка експортуватиметься в Туреччину. Далі йдуть від продуктів харчування і до виробів легкої промисловості, автомобільної промисловості, важке машинобудування", сказав Шмигаль.
Перша леді України зустрілася в Києві з першою леді Туреччини
У Харкові та Львові відкриються консульства Туреччини
Глава уряду наголосив, що угода допоможе досягти понад 10 мільярдів торгового обороту між Україною і Туреччиною у найближчі п'ять років, а зростанння відбуватиметься на 300 мільйонів доларів щороку.
Завдяки угоді про ЗВТ з Туреччиною понад 370 мільйонів доларів щорічно економитимуть на сплаті мита українські бізнесмени.
"Підписання угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною сьогодні – це фактично замикання чорноморського регіону в однакових правилах з точки зору вільної торгівлі. Ми маємо такі угоди, які об'єднують Румунію, Болгарію, Молдову, Туреччину, Україну і Грузію – однакові правила для однакової торгівлі", сказав Шмигаль.
Нагадаємо, що 3 лютого Україна і Туреччина підписали угоду про вільну торгівлю.