Комісія знову не затвердила керівника САП

Конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) вже втретє не змогла затвердити результати конкурсу

Найбільше балів під час конкурсу набрав детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко.

Про це йшлося у трансляції з засідання комісії, пише Громадське.

Голова комісії Катерина Коваль повідомила, що на засіданні відсутні члени Андрій Гуджал, Олена Бусол та Євген Соболь. Перший заявив, що у відрядження, Бусол відмовилась брати участь, а Соболь спершу попереджав про запізнення.

Через це не вдалося зібрати кворум, тож засідання конкурсної комісії не відкрили.

Член комісії від міжнародних організацій Драго Кос описав ситуацію так: "Ми знаємо переможця, але не хочемо його оголошувати".

Довідка.

21 грудня 2021 року конкурсна комісія з обрання керівника САП оголосила, що детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк — 229 балів.

Представники міжнародної спільноти в комісії наполягали на визначенні переможця без зволікань, але голова комісії Катерина Коваль висловлювала побоювання легітимністю такого результату у зв'язку з рішенням ОАСК.

Зрештою через брак голосів представників Верховної Ради переможця так і не обрали. Тобто вже півтора місяця комісія не може затвердити переможця.

Наступне засідання комісії відбулося 24 грудня 2021 році, тоді теж переможця не затвердили. Натомість голова комісії Катерина Коваль вимагала проведення повторної спецперевірки кандидатів.

Упродовж січня 2022 року комісія не збиралась на засідання. Комісія чекала від Офісу генпрокурора підтвердження про проходження фіналістам спецперевірки. Проте виявилось, що ОГПУ не проводив її. спецперевірки.

Виконувачем обов'язків САП наразі є Максим Грищук. Проте, багато рішень щодо розслідувань САП ухвалює генпрокурорка Ірина Венедіктова, що "негативно впливає на розслідування топкорупції".

Свіжі дописи

  • Новини

У Сухопутних військах заявили про створення для ТЦК правил поведінки щодо поводження з військовозобов’язаними

Для військовослужбовців Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки планують розробити правила щодо поводження з військовозобов’язаними. Про… Читати більше

Saturday February 8th, 2025
  • Новини

Окупанти вдарили по Херсону, є поранені: в Гуляйполі КАБ влучив в будинок – постраждала родина з дітьми

8 лютого частина Херсона залишився без електропостачання внаслідок російського обстрілу житлових кварталів міста. Також окупанти… Читати більше

Saturday February 8th, 2025
  • Новини

Український спортсмен Котовський здобув срібло на Кубку світу з лижної акробатики

У сезоні Кубка світу з лижної акробатики, що проходив в американському Дір-Веллі, український спортсмен Дмитро… Читати більше

Saturday February 8th, 2025
  • Новини

Українська письменниця Ірена Карпа подарувала Далай-ламі прикрасу з літерою “Ї”

Під час поїздки до Індії українська письменниця Ірена Карпа відвідала місто Дармсала, де зустрілася з… Читати більше

Saturday February 8th, 2025
  • Новини

Президент вважає, що припинення бойових дій без деокупації дозволить путіну заробляти трильйони на захоплених ресурсах

Очільник кремля захопив українських ресурсів на трильйони й, у разі припинення вогню без деокупації захоплених… Читати більше

Saturday February 8th, 2025
  • Новини

5 головних рішень тижня – повернення з полону 150 українських захисників та перша партія винищувачів Mirage 2000

"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: 🇺🇦 Україна повернула 150… Читати більше

Saturday February 8th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.