За даними міжнародної дослідницької групи під керівництвом Університету штату Мен, товщина льодів скоротилася приблизно на 55 м за останні 25 років.
За словами кліматолога Маріуша Потоцького та інших учених з Університету штату Мен, з такою швидкістю, з якою зникають найвищі льодовики, експедиції на Еверест можуть підніматися більш відкритою корінною породою, що потенційно може ускладнити сходження, оскільки сніговий та крижаний покрив у найближчі десятиліття будуть стоншуватися.
Вчені експедиції вивчили зміни довкілля, аби зрозуміти майбутні наслідки життя Землі в міру підвищення глобальної температури.
"Це останнє дослідження підтверджує висоти, яких досягає зміна клімату, спричинена діяльністю людини, і є орієнтиром для інших систем високогірних льодовиків", — каже Павєл Маєвські, гляціолог та директор Інституту зміни клімату UMaine, який був керівником експедиції.
"Робота відповідає на одне з важливих питань, поставлених нашою експедицією NGS/Rolex Mount Everest Expedition 2019 року, – чи впливають на найвищі льодовики планети зміна клімату, спричинена діяльністю людини", – говорить Маєвські.
Дослідники відзначають, що високогірні системи підтримують тендітний баланс усіх локальних екосистем. Тому важливо вивчити потенціал втрат у всіх системах високогірних льодовиків.
Під час роботи вчені проаналізували дані з 10-метрового крижаного керну та метеостанцій, а також вивчили фотограмметричні та супутникові знімки. Вони підрахували, що лід на Евересті тане зі швидкістю близько 2 м на рік. Через це він втрачає здатність відбивати сонячну радіацію, а значить починає танути ще швидше.
Після того, як лід Південного сідла регулярно оголювався, за оцінками, за чверть століття відбулося витончення льодовика приблизно на 55 метрів, що більш ніж у 80 разів швидше, ніж майже 2000 років, які були потрібні для утворення льоду на поверхні.
Дослідники зазначають, що збільшення загальної втрати маси поверхневого льоду в регіоні — перехід від постійного сніжного покриву до більшої частини крижаного покриву могло бути спричинене зміною клімату з 1950-х років.
"Кліматичні прогнози для Гімалаїв передбачають тривале потепління і триваючу втрату маси льодовиків, і навіть вершина Евересту схильна до впливу антропогенного потепління", — говорить Потоцький, гляціохімік і докторант Інституту зміни клімату, який зібрав найвищий лід.
Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше
Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше
У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше
Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше
В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.