У столиці провели операційне відкриття Американ Юніверсіті Київ: що відомо

Будівля Річкового вокзалу буде готова прийняти студентів уже в травні, перший курс магістрів розпочне своє навчання в університеті в березні, а сьогодні співзасновники та керівники АЮК поділилися деталями: скільки триватиме та коштуватиме навчання, і як можна буде вступити. 

Ректор університету Роман Шеремета, президент Рік Шенгроу та співзасновник, колишній спеціальний представник США з питань України Курт Волкер розповіли про деталі запуску Американ Юніверсіті Київ.

Фото: Рубрика

 Про відкриття Американ Юніверсіті Київ "Рубрика" розповідала нещодавно після презентації, яка пройшла у Посольстві України в США, а сьогодні стало відомо ще більше подробиць.

Нагадаємо, що випускники Американ Юніверсіті Київ матимуть змогу отримати подвійний диплом — американського та українського зразка, адже університет працюватиме у партнерстві з Arizona State University — найбільш інноваційним університетом у США.

Сьогодні ж, зокрема, вперше стала відома вартість навчання: рік бакалаврату коштуватиме студентам та їхнім батькам 8000 доларів, магістратури — 9000 доларів

У той же час будуть доступні повні та часткові стипендії, в тому числі від спонсорів, та ректорська стипендія, які допоможуть отримати освіту тим, кому ця допомога буде потрібна.

Ректор університету економіст Роман Шеремета зазначив, що хоча це й чималі гроші, навчання буде того вартим: "Це інвестиція, яка може повністю змінити життя", — зазначив він.

Аналогічне навчання в США у різних університетах в середньому коштує 25-45 тисяч доларів на рік.

Фото: Рубрика

Університет розмістять у будівлі Річкового вокзалу в Києві. За словами співзасновників, будівлю збережуть максимально історичною; всередині уже відновлюють фрески. Усього на реставрацію знадобилося 12 млн доларів: причому 6 млн вкладається інвесторами, а ще половину забезпечує власник будівлі – ПрАТ "Київський річковий порт". Наразі готовий перший поверх, а вся будівля буде готова прийняти студентів уже в травні. 

Фото: American University Kyiv

Навчання в університеті проходитиме за американськими стандартами, втім, як пояснив виданню "Рубрика" ректор Роман Шеремета, присутні будуть і елементи української освіти: наприклад, обов'язковим буде вивчення української. У тому числі, для іноземців.

До речі, провівши рік на навчанні в США онлайн або офлайн, випускники університету матимуть можливість отримати подвійний диплом. У той же час планують також взаємний обмін студентами: студенти з Arizona State University приїжджатимуть до Києва. Окрім того Роман Шеремета зазначив, що завдяки співпраці з Cintana Education, яку очолює Рік Шенгроу, будуть можливі обміни з університетами зі всього світу. 

У березні університет запускає дві магістерські програми, а з вересня почнуть діяти ще п'ять бакалаврських програм. Докладніше про них — тут

Серед викладачів та творців навчальної програми уже є Нобелівський лауреат з економіки, викладач Гарвардського університету Вернон Сміт. Загалом викладати в університеті матимуть право лише викладачі з PhD, отриманими у відповідних стандартам університету навчальних закладах, та з високим рівнем володіння англійською. В майбутньому в Американ Юніверсіті Київ планують відкрити також PhD програми.

Фото: Рубрика

Для вступу до Американ Юніверсіті Київ майбутнім студентам потрібно буде скласти українське ЗНО, надати підтвердження володіння англійською мовою не нижче рівня B1 та написати мотиваційного листа. Втім, університет пропонує гнучку систему освіти — це означає, що навчання може початися у лютому, коли тестування ЗНО ще не відбулося. У такому випадку студент матиме надати результати тестів пост-фактум, влітку. Втім, якщо ті виявляться незадовільними, університет матиме право дотримуватися своїх стандартів.

Фото: Рубрика

Однією з цілей університету засновники називають підготовку студента до життя. «Ми хочемо навчити його, як думати. Як думати критично», — зазначив Шеремета. 

«Це вотум довіри до України», — підкреслив Курт Волкер. 

Фото: Рубрика

Створення університету стало можливим завдяки спільним зусиллям українських, американських та грузинських інвесторів, у тому числі, компанії BGV Group Management підприємця Геннадія Буткевича, ДТЕК та EPAM.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.