fbpx
Сьогодні
20:15 02 Лют 2022

На аукціонах ціна за сільгоспземлі зросла на 430 %, - Мінагрополітики

Стартова ціна на аукціонах з продажу чи оренди земель сільськогосподарського призначення зросла на 430%.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на пресслужбу Мінагрополітики.

Як зазначається, у системі "Прозорро.Продажі" вже оголошено 3484 земельних аукціонів.

Із них 2079 – із оренди та 1160 – з відчуження землі.

Загальна площа усіх лотів, яка пропонуються до здачі в оренду оцінюється в 71 млн грн.

Наразі, площа земельних ділянок за аукціонами з продажу землі становить 1 750 га. Такі лоти оцінюються в 966 млн грн.

Таким чином, загалом на земельні аукціони виставлено 19 288 га вартістю 1 047 млрд грн.

"Найвища стартова вартість лотів на аукціонах із оренди землі – в Одеській, Кіровоградській, Львівській, Хмельницькій та Київській областях. Вона розпочинається від 5 тис. грн і сягає більші ніж 15 тис. грн за гектар землі", йдеться у повідомленні.

Найбільша стартова вартость лотів із продажу землі оголошена на Львівщині, Київщині, на Закарпатті, Одещині та Харківщині.

Зростання ціни на торгах у цілому становить 205 %, за землями с/г призначення – 432 %.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Тарас Георгійович

З досвіду власного:
Довелось мати розмову з започатківцями розпаювання колективних сільгоспідприємств.
Цією справою у нас (в Україні) займались представники такої собі Спільної українсько-американської фірми (організації) "Ронко", яка навіть видала посібник як правильно реформувати (чи зруйнувати) у нас сільгоспгалузь у вигляді розпаювання колективних земель та колективного (колгоспного майна).
І це все - з проголошеною нашими местними реформаторами "благовидною" метою: "Щоб землею на праві власності володів той хто її обробляє - кожен селянин, і він кожен міг стати фермером."
Що з того вийшло для всіх вже зрозуміло. І починало зромілуватись з самого початку - ще 1995 року.
Землю селянам таки передали. Обробляти не було чим.Техніку розпаювали так, що вся справна дісталась сільським начальникам, а кредити на імпортну техніку і сама техніка - столичним київським спритникам.
Тобто кредити отримали київські прокладки (типу холдінгів), які кредити отримали у вигляді імпортної техніки з відстроченням повернення кредитів на 5 років і цю ж техніку передали у вигляді кредитів (лізінгів) безпосередньо пересічним новонародженим дрібноті-фермерам без будь яких відстрочень повернення коштів лізінгових чи кредитних.
Тож вийшло так, що кредити, заплановані для фермірів від забугорних донорів, до фермерів у вигляді пільгових так і не дійшли.
Фермерство масове не відбулось. Фермери, що взяли таку техніку в лізинг, своєчасно розрахуватись за нею не змогли.Втратили і техніку, влізли в фінансові санкції і накрились мідними тазами, а землю передали в оренду столичним та губерниським новітнім земельним олігархам.
Тепер ось нещодавно реформатори з ЗЕ - "95" вже земельку селянську пустили в продаж.
Первісні землевласники-селяни в більшості своєї повимерали, або ледь зводять кінці з кінцями, а їх нащадкам, що блукають світом або скнаріють на місці, до землі мало у кого є виробничий інтерес, та й руки не стоять до сільських робочих справ, тому й пішла земля у продаж (завдяки найманим олігархами різним агроекспертам, аналітикам) за копійки від 500 доларів за пай 4 - 5 га. до 500 доларів за 1 га.
Так от щодо досвіду власного з контактів з "Ронко".
Розмова була у них в конторі, в Києві. Задавали питання одному з "ронківців": "А скільки би ви сьогодні ( це 1997-98 рік) могли заплатити за 1 га. землі нашої (звичайно української)".
Відповіддю було: "20 000 доларів".
Друге питання: "А якщо я, після того я трохи розкурутився, заробив капіталу, звернувся б до вас же відпродати мені землю зворотньо, то продали би ?".
Відповіддю було: "Якщо було би мені вигідно, то звичайно б продав".
Додаткове питання: "А по якій ціні ?".
Відповідь: "50 тис. доларів за 1 га".
"А чого так дорого ?"
- "Бо землю ми би привели в стан, за яким вона видавала з 1 га. не 25-30 цнт. пшениці, а 70 -100 цнт.".

Резюме: Однак, якщо на сьогоднішній день, то за висновками більш - менш порядних вчених агроекономістів земля у нас більш-менш родюча повинна мати вартість 4000-4500 долларів США за 1 га., а бідненька на родючість 2000-2500 доларів за 1 га.
В загалом земля це капітал, здача в оренду якого може і повинна приносити власнику її постійний дохід, який індексується.Лише потрібно власникам землі мати свій орган координації і диктувати свої розцінки на орендну плату.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: