Про це повідомляє Science alert.
Мікроскопічні частинки діаметром менше 2,5 мікрометрів (РМ 2,5) можуть завдавати дуже серйозної шкоди людському організму. Вони достатньо невеликі для того, щоб проникнути в легені та спричинити руйнування клітин та тканин у них. Всесвітня організація охорони здоров'я встановила гранично допустимий рівень подібних частинок, який водночас не враховує особливості їхнього складу.
У ході нового дослідження вчені з'ясували, що кількість мікроскопічних частинок може бути не таким важливим фактором, як їхній хімічний склад. Це відбувається через те, що деякі легші частинки з більшою часткою ймовірності виробляють активні форми кисню, які можуть токсично впливати на здоров'я людини.
Вчені з США порівняли три міські райони та один сільський і виявили у всіх однакові рівні окисного потенціалу, навіть незважаючи на те, що концентрація РМ2,5 у сільській місцевості була нижчою.
У той час як на сільськогосподарську діяльність припадає лише 12% маси PM2,5 у сільській місцевості, на її частку припадає понад 60% клітинного окисного потенціалу регіону. Окисний потенціал більшості міських об'єктів становив лише 54%.
Дослідження засноване на тижневих пробах РМ2,5, які були отримані влітку та восени 2018 року, а також взимку та навесні 2019 року в Чикаго, Індіанаполісі та Сент-Луїсі, а також у сільській місцевості в Іллінойсі.
Аналізуючи склад, масу та окисний потенціал цих зразків, команда виявила кореляцію між масою та токсичністю дрібних твердих частинок.
Більш легкі хімікати в сільській місцевості з більшою ймовірністю виробляли шкідливі для здоров'я побічні продукти. Сліди заліза та вуглецю корелювали з клітинним окисним потенціалом протягом року. Склад інших промислових хімікатів, таких як алюміній, свинець, мідь і марганець мав потенціал до збільшення взимку і осінню.
Виявлена сезонність свідчить про те, що багато токсичних хімічних речовин, які присутні в повітрі, пов'язані з сільськогосподарською діяльністю, такою як застосування добрив та гербіцидів. Фосфорні добрива, які розпорошують на посіви, наприклад, містять забруднюючі речовини важких металів, таких як свинець та хром, які можуть легко проникати у повітря та наші легені. Подібним чином розпорошують і мідні фунгіциди.
Сільський регіон, що вивчається, знаходився на відстані 12 кілометрів від найближчої вугільної електростанції, але на спалювання вугілля і біомаси припадало більше 80% маси РМ2,5.
Зазначається, що якби вчені просто вимірювали обсяг РМ2,5, вони заявили б, що найбільшою небезпекою було саме спалювання вугілля. Але інші сільськогосподарські джерела, набагато легші, виявилися набагато токсичнішими, ніж спалена біомаса.
Раніше вчені заявили про те, що забруднення повітря у містах забирає життя людей. За даними вчених, лише у 2019 році забруднення повітря призвело до 1,8 мільйона смертей у світі.
Минулої доби, 21 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 61 штурм.… Читати більше
Увечері 21 січня російські загарбники атакували Миколаїв сімома ударними дронами, внаслідок чого руйнувань зазнав багатоквартирний… Читати більше
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.