fbpx
Сьогодні
15:07 01 Лют 2022

Учені створили відеогру, яка покращує навички читання та уважність школярів

Команда італійських та швейцарських науковців створила відеогру про альтернативний світ для школярів. Граючи в неї, діти покращили швидкість і точність читання, а також уважність.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature.

Розробники пояснили, що поєднали динамічні екшн-відеоігри з тренувальними мінііграми, до яких додали стандартні клінічні вправи.

Всесвіт цієї гри — це альтернативний світ, у якому дитина в супроводі летючого створіння Раку повинна виконувати різні місії, щоб врятувати планети та прогресувати в грі.

Науковці провели дослідження за участі 150 італійських школярів 8-12 років. Дітей розділили на дві групи: перша грала у відеогру, розроблену командою, а друга грала в Scratch, яка вчить дітей кодувати. Обидві гри вимагають уважності та координації, але по-різному, зазначили вчені.

Розроблена вченими гра вимагає від дітей виконання завдань протягом обмеженого часу, таких як запам'ятовування послідовності символів або реагування лише тоді, коли Раку видає певний звук. Складність цих завдань збільшується залежно від успішності дитини.

Так, науковці виявили покращення в 7 разів уважності в дітей, які грали в екшнгру. Крім того, у них значно покращилися навички читання — до того ж не тільки швидкість, а й точність. Таке покращення грамотності відбувається, навіть якщо в самій екшнгрі не вимагають читати.

Розробники наразі планують адаптувати гру німецькою, французькою та англійською мовами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: