Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.
За його словами, "на сьогодні у боржників вилучено трохи менше ніж 200 автомобілів. З них 90% власників вилучених авто сплатили штрафи, 10% чекають на примусову реалізацію транспортного засобу".
"Наразі ще не реалізували жодного вилученого автомобіля, оскільки їх "викуповували" власники, погасивши заборгованості за отримані штрафи", наголосив заступник.
"Та й можна припустити, що мова йде про некритичні суми боргів для таких водіїв, бо ж якщо людина дозволяє собі значно перевищувати швидкість, накопичувати несплачені штрафи, то вона може собі дозволити їх сплатити. Просто не робить цього", розповів Гайченко.
За його словами, найчастіше автомобілі вилучають у Харкові та Києві.
"З Харкова, власне, ми почали, бо там сталися найрезонансніші ДТП, що і стало поштовхом до цієї ініціативи", пояснив урядовець.
"Іноді борг становить 10 тисяч гривень, 20 тисяч, 50 чи 100. Найбільша сума, погашена боржником за накопичені штрафи за порушення правил дорожнього руху, становить близько 150 тисяч гривень. Одна людина "назбирала" 150-200 штрафів! І уявіть собі: всі – за перевищення швидкості. Це хіба не стиль життя?", зауважив Гайченко.
Як повідомлялося, у Міністерстві юстиції поінформували, що у водіїв-боржників, які не сплачують штрафи за суттєве перевищення швидкості на міських автошляхах, Державна виконавча служба вилучатиме транспортні засоби.
Довідка.
25 січня на українських дорогах з'явилися поліцейські автомобілі-фантоми, які візуально не відрізнятимуться від інших учасників дорожнього руху. Вони можуть вимірювати швидкість до 50 автомобілів одночасно та автоматично фіксуватимуть її перевищення.
"Фантоми" працюють на базі автомобіля Skoda Kodiaq та інтегрованої системи контролю швидкості рухомих транспортних засобів, зчитування та розпізнавання номерних знаків із подальшою перевіркою в базах даних.
Після фіксації таким автомобілем порушення дані відправляються до системи автоматичної фіксації і автоматично формується постанова про адміністративне правопорушення.
На автомобілях "фантомах" будуть пересуватися поліцейські у форменому одязі та зі службовими посвідченнями. Вони матимуть право зупиняти автомобілі порушників. Водночас у МВС запевнили, що поліцейські на "фантомах" зупинятимуть автомобілі лише у випадках "найзухваліших і найнебезпечніших" порушень правил дорожнього руху.
До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше
Україні знадобиться до п’яти років на знешкодження чотирьох сотень мін у Чорному морі. Також задля… Читати більше
Норвегія долучиться до "данського формату" підтримки - прямого фінансування виробництва українського озброєння і техніки. Про… Читати більше
Російська Федерація погрожує зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це акт ядерного тероризму. Про це… Читати більше
У Києві, 15 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та заступника Державного секретаря США,… Читати більше
Дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца російському диктатору володимиру путіну - це скринька Пандори. За ним… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.