Лукашенко заявив, що білоруська армія на території України не воюватиме

Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко після оголошення послання до білоруського народу та Національних зборів, відповідаючи на запитання із зали, суперечливо заявив, що у випадку можливої ​​війни з Україною білоруська армія на території України не воюватиме.

Про це повідомляє БелТА в Ютубі, передає "Укрінформ".

"Я не пошлю на чужу територію (військових – ред.), воювати ми не будемо", – сказав Лукашенко, відповідаючи на запитання щодо можливості задіяння білоруських військових у війні в Україні.

Щоправда, у фразі перед цим він згадав про можливість війни на чужій території.

"У нас армія створена для того, щоб на нашій території захищати себе. Прийдуть убивати – отримають на всю котушку і на нашій, і на чужій території. Ми ніколи не будемо джерелом війни", – сказав Лукашенко.

До того, в самому зверненні до народу та парламенту Білорусі Лукашенко пообіцяв надати військову підтримку Росії, якщо її територія зазнає агресії.

Лукашенко також стверджує, що для Заходу важливо "втопити в крові російсько-українське братерство, наше слов'янське братерство".

"Але ми – рідні слов'янські народи, вихідці з єдиної купелі хрещення. Наше коріння – з глибини віків. І це треба зберегти, будь-якою ціною. Адже братерство набагато вище, ніж надумані образи та містечкові політичні амбіції. Наші нерозривні зв'язки – основа спільної безпеки та виживання", – заявив Лукашенко. Він стверджує: "Ми повернемо нашу Україну до лона нашого слов'янства. Ми це обов'язково зробимо".

Як повідомлялося, у понеділок Лукашенко заявив, що стягне на кордон з Україною "цілий контингент білоруської армії", мотивуючи тим, що нібито "українці почали стягувати туди війська".

Раніше, 19 січня, він же заявляв, що на спільних білорусько-російських навчаннях, які планується провести в Білорусі в лютому, буде відпрацьовано протистояння на західному (Польща, Балтія) та південному (Україна) напрямку.

Пізніше було зроблено уточнення, що ці навчання стануть завершальним етапом раптової перевірки сил реагування Союзної держави Росії та Білорусі. Терміни російсько-білоруських навчань "Союзна рішучість" визначені як 4-20 лютого.

На Заході експерти розглядають кілька можливих варіантів російської агресії проти України. Зокрема, в оприлюднених документах американської розвідки йдеться про те, що Росія може організувати вторгнення за участі сотні батальйонних тактичних груп, або 175 тис. військовослужбовців.

Близько 50 таких груп вже розгорнуто біля України на півночі та сході, а також у Криму на півдні. Російські війська можуть також просунутися з Білорусі.

Свіжі дописи

  • Новини

Комітет Верховної Ради підтримав продовження воєнного стану та мобілізації

На своєму засіданні комітет з питань національної безпеки схвалив законопроєкти про продовження воєнного стану та… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

В Україні затвердили програму ГрінДІМ: у чому рішення

Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила нову Програму "ГрінДІМ", як починає діяти 7 травня та спрямована… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Відразу тіла трьох чоловіків дістали з Тиси

У прикордонній річці Тисі виявили тіла відразу трьох чоловіків. Лише 20 років було наймолодшому з… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Рішення для відбудови: у роботу запустили гілку магістрального водогону, по якій подаватимуть воду Кривому Рогу

Компанія "Автомагістраль-Південь" запускає в роботу водогін з річки Інгулець до Південного водосховища, який забезпечуватиме питною… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Дослідження: за останні 20 років у фільмах стало майже на 40% менше відвертих сцен

Кількість сцен сексу в художніх стрічках з 2000 року зменшилася майже на 40%. Це пояснюють… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

На центральному залізничному вокзалі столиці відкрили пункт рекрутингу

Інформаційний пункт рекрутингу до української армії, куди може звернутися людина з будь-якого регіону, відкрили на… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.