fbpx
Сьогодні
09:45 28 Січ 2022

Керівник ДБР та члени комісії, які голосували за нього, давно знають один одного, – ЗМІ

Журналісти проекту "Схеми" виявили зв'язки між Олексієм Сухачовим та членами комісії, яка за результатами конкурсу рекомендувала президентові України Володимиру Зеленському призначити його директором Державного бюро розслідувань (ДБР).

Про це йдеться у новому розслідуванні "Схем", розміщеному на YouTube, повідомляє "Радіо Свобода".

Журналісти з'ясували, що Сухачов входить до складу редколегії науково-практичного журналу разом із чотирма іншими членами конкурсної комісії, яка обрала його на посаду, відсіявши інших кандидатів. При цьому очевидному факті ніхто не заявляв про можливий конфлікт інтересів.

Так, професор кафедри правосуддя юрфакультету Київського нацуніверситету ім. Шевченка Оксана Кучинська, яка також проголосувала "за" обрання Сухачова директором ДБР, у 2019 році видала з ним у співавторстві науково-практичний коментар "Закон України суддів". У цьому випадку співавтором також є Олег Татаров, нинішній заступник керівника ОПУ.

Інша книга, яку Кучинська видала у співавторстві у 2018 році – науково-практичний посібник "Процесуальні документи досудового розслідування". Її рецензію готував Сухачов та Татаров.

Журналістам проєкту Кучинська та Сухачов заявили, що не знають один одного.

"Я з ним познайомилася особисто, коли була презентація. Я чула про такого вченого Сухачова. Особисто я його побачила вперше під час конкурсу", – сказала Кучинська.

Експерт Центру політико-правових реформ Володимир Петраковський заявив, що якщо казані персони справді писали цю книгу, то комунікації між ними мали бути.

"На мій погляд, це дуже серйозний фактор, що впливає на мотивацію, зокрема проголосувати за кандидата. Очевидно, це позитивне упередження. Що може бути ймовірним конфліктом інтересів. І так член комісії мав повідомити про це колег", – заявив Петраковський.

"Схеми" вже направили запит до ОПУ з проханням уточнити, чи Татаров рекомендував він Кучинську в комісію.

У розслідуванні йдеться, що четверо із шести членів конкурсної комісії, які рекомендували Зеленському призначити Сухачова директором ДБР, перебувають в одній редакційній колегії науково-практичного журналу "Вісник кримінального судочинства".

До цієї редколегії також входить і заступник голови Офісу президента Олег Татаров.

Раніше повідомлялося, що призначення Сухачова директором ДБР є неконституційним, заявив голова правління StateWatch Олександр Лємєнов, а сам конкурс має суттєві недоліки.

"30 грудня конкурсна комісія, контрольована персонально заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим, швиденько обрала на (недо)конкурсі Олексія Сухачова. Конкурентами останньому були двоє його підлеглих. Цирк просто цирк. Чому вибрали Сухачова як ключового кандидата? Бо саме через ДБР" "експрезидент Порошенка, вручили підозру, намагатимуться затримати після прильоту 17 січня", – повідомив Лємєнов.

31 грудня Сухачов був указом президента України призначений директором ДБР, але, як зазначив Лємєнов, "це неконституційний крок, тому що такого права у гаранта Конституції у статті 106 Основного Закону немає. А профільний закон має дублювати те, що є і чого немає" у Конституції України".

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: