В Одесі депутати виділили виробникам 10 млн грн, щоб знизити ціну на соціальний хліб
Одеським виробникам хліба виділили 10 мільйонів гривень, що дає змогу знизити ціну на соціальні сорти.
За відповідне рішення на позачерговій сесії 25 січня проголосували депутати Одеської обласної ради.
"Починаючи з серпня, ціна на хліб зросла на 17%. Безумовно, ми не можемо просто спостерігати за цим зростанням. Щоби зупинити ціни на хліб, ми уклали Меморандум між Одеською облдержадміністрацією, агарним фондом, найбільшим в регіоні виробником борошна – ДП "Куліндорівський комбінат хлібопродуктів" і хлібзаводом №4 – найбільшим виробником соціального хліба. Ведуться відповідні переговори з найбільшими торговельними мережами, з якими також буде підписано Меморандум. Прийняте рішення дасть можливість до кінця лютого знизити ціну на буханку на 2 грн", – підкреслив доповідач, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олег Муратов.
Він зазначив, що виробникам компенсують 1,5 тис. грн за тонну борошна. І плюс такого рішення ще в тому, що гроші підуть в бюджет області.
Діятиме програма пів року. Кошти на неї перерозподілять з інших програм, в подальшому на сесію буде винесена нова програма аграрної Одещини.
Наприкінці грудня голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький підписав розпорядження про утворення резерву продовольчого зерна пшениці у 2021-2022 маркетинговому році обсягом в понад 81 тисячу тонн.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів доповнив перелік товарів з обмеженою максимальною 10% націнкою при роздрібній торгівлі. До переліку додали крупу гречану, цукор-пісок, борошно пшеничне найвищого ґатунку та вермішель з нього, молоко пастеризоване жирністю 2,5%, олію соняшникову, яйця курячі категорії С1, тушку курячу, воду мінеральну негазовану і масло вершкове жирністю 72,5%.