У Києві після реставрації виставлять вкрадену нацистами картину “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною”

У Національному музеї імені Тараса Шевченка у Києві виставлять відреставровану картину "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною", яка була вивезена нацистами з України в роки Другої світової війни.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики у Телеграмі.

Відреставровану роботу художника Михайла Микитовича Паніна "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною" (полотно, олія, 231×272 см, 1911 р.) презентують на виставковому проєкті "США – Україна. Історія однієї картини. Реституція. Дослідження. Реставрація" у Національному музею Тараса Шевченка за адресою Київ, бульвар Т. Шевченка, 12.

Картину можна буде побачити від 27 січня до 20 березня, години роботи – від 10.00 до 17.30, вихідний день – понеділок.

"Художнє полотно зображує епізод реальних історичних подій. У лютому 1565 року московський цар Іван ІV Грозний здійснив виїзд перед опричниною, започатковано для зміцнення царської влади в боротьбі з опозицією. Панін (1876–1963) працював над картиною під впливом ідей відомого художника Іллі Рєпіна – викладача Петербурзької академії мистецтв. 1913 року завершена картина "Таємний виїзд Івана Грозного" була передана до Катеринославського міського художнього музею (нині – Дніпровський художній музей) ", – ідеться у повідомленні МКІП.

У роки Другої світової війни полотно було незаконно вивезено нацистами під час окупації Дніпропетровська (1941–1943).

У МКІП підкреслили, що картина – пам'ятка образотворчого мистецтва, має вагоме історичне та художнє значення для дослідження історичного жанру в українському живописі першої половини ХХ ст.

Після завершення виставки полотно повернеться до Дніпровського художнього музею.

Довідка

Картина "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною" була викрадена в часи Другої світової з художнього музею в тодішньому Дніпропетровську й вивезена з України.

Далі її історія обривається до початку 1960-х років, коли полотно було знайдене подружжям у купленому будинку в Коннектикуті. Про колишнього власника було відомо, що він емігрував до Штатів зі Швейцарії одразу після війни.

Весь цей час картина залишалася в будинку, й коли він був проданий вчергове в 1980-х роках, полотно опинилося у власності родини Трейсі.

Коли родина вирішила переїхати в менше житло, вони стали розпродавати деякі речі й у 2017-му звернулися до галереї "Потомак" щодо картини. Тоді й з'ясувалося, що це полотно Михайла Паніна, яке було викрадено під час Другої світової війни й вивезено з України. Подружжя вирішило повернути картину .

У січні 2020 року картину повернули в Україну. З того часу вона перебувала на реставрації.

Свіжі дописи

  • Новини

Розумний вибір новобудов: ваш гід у світі нерухомості – DIM.RIA

У пошуках ідеального житла важливо мати надійного партнера. DIM.RIA Новобудови — лідер серед платформ для… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Видеонаблюдение Dahua: особенности и преимущества

Миллионы камер Dahua следят за порядком по всему миру – их можно встретить и в… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Питання виникло ще влітку: у Міноборони пояснили позицію щодо Безрукової в АОЗ

Міністерство оборони розглядало звільнення Марини Безрукової з посади голови Агентства оборонних (АОЗ) закупівель ще влітку.… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Новини

На Тернопільщині створили простір молодіжних і ветеранських ініціатив

У селі Борсуки Тернопільської області відкрили простір молодіжних та ветеранських ініціатив, створений на базі Центру… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Новини

Вже другу “Українську книжкову поличку” відкрили у Греції

У Центральній публічній бібліотеці стародавнього грецького міста Верія, яка є однією з найсучасніших та найтехнологічніших… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Новини

Готуємо нові формати підтримки бригад і комплектування підрозділів, – Президент

Деталі щодо нових форматів підтримки бригад та комплектування підрозділів наступного тижня представлять суспільству. Про це… Читати більше

Friday January 31st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.