Найкоротший шлях із Росії до столиці України Київ лежить із півночі. І він проходить через ізольовану зону навколо Чорнобильської АЕС, де 1986 року сталася найстрашніша ядерна катастрофа в історії.
Сьогодні Чорнобиль є територією, яку, на думку України, їй необхідно захищати у разі російського вторгнення. Українські збройні сили вже розгортають сили безпеки в моторошному та все ще радіоактивному лісі, повідомляє "Нью-Йорк Таймс".
"Не має значення, що це заражена територія і що тут ніхто не живе", – сказав полковник прикордонної служби України Юрій Шахрайчук. — Це наша територія, наша країна, і ми маємо її захищати".
Українських сил у Чорнобильській зоні відчуження недостатньо, щоб відбити вторгнення, якщо воно станеться; військові там в основному для виявлення знаків, що насторожують. "Ми збираємо інформацію про ситуацію на кордоні та передаємо її до спецслужб України", – сказав полковник Шахрайчук.
Два місяці тому уряд направив у цей район додаткові сили через збільшену напруженість у відносинах з Росією та Білоруссю, союзником Кремля, кордон якого знаходиться за 8 км від згорілого реактора і куди Росія нещодавно перекинула війська.
Чорнобильська зона займає близько 2600 квадратних кілометрів і проходить по найкоротшому прямому маршруту від білоруського кордону до Києва. Хоча це не обов'язково найімовірніший маршрут вторгнення з півночі, оскільки ця територія заболочена і густо засаджена деревами, Україна не виключає його.
При патрулюванні зони військовослужбовці повинні носити на шиї на шнурку прилади, які безперервно контролюють опромінення; за протоколами патрулювання в зоні, якщо військовослужбовець натрапить на сильно опромінену ділянку, її знімають з чергування, щоб уникнути подальшого опромінення.
За словами Шахрайчука, поки що ніхто з прикордонників, спрямованих у зону в листопаді, не отримав високих доз.
Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої… Читати більше
Розвідка Сполучених Штатів частково розсекретила звіт, у якому йдеться про вбивства російськими спецслужбами політичних опонентів очільника Кремля… Читати більше
Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше
Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.