Маємо бути готові до диверсій і відключення інфраструктури, - Бербок про агресію Росії
Якщо членство в НАТО розглядається як небезпека, то й належність до очолюваного Росією ОДКБ варто сприймати як загрозу, заявила Глава МЗС ФРН Анналена Бербок Сергію Лаврову
Про це Бербок розповіла в інтерв'ю німецькій газеті Süddeutsche Zeitung.
"У Європі було порозуміння, в тому числі з Росією, що кожна країна може вільно обирати союз. Деякі східноєвропейські країни обрали членство в ЄС або в НАТО як оборонному альянсі. Інші країни обрали очолювану Росією Організацію договору про колективну безпеку.
Якщо членство в НАТО розглядається як небезпека, то так само членство в російському альянсі має розглядатися як загроза. Я про це сказала міністру закордонних справ Росії", – заявила Бербок.
Глава МЗС Німеччини підкреслила, що погроза силою "не може використовуватися як політичний інструмент", і принцип суверенітету кожної окремої держави є непорушним.
Також Бербок наголосила, що суверенітет України порушено шляхом "окупації Криму, а також насильницьких дій сепаратистів на сході України", і це факт.
Вона вкотре заявила, що Берлін не буде постачати зброю нашій країні, бо такі поставки не допоможуть "змінити військовий дисбаланс".
Кулеба вважає, що Німеччина має припинити словами і діями заохочувати Путіна до нового нападу
МЗС відреагував на скандальну заяву: Крим може бути втрачений лише в уяві німецького віцеадмірала
Німеччина не дає дозволу Естонії на передачу зброї Україні
Але, як зауважила міністр, НАТО, ЄС та G7 дають чітко зрозуміти Росії, що "будь-яка нова агресія матиме серйозні наслідки".
"Ми повністю згодні з тим, що будь-яке нове порушення кордонів України матиме серйозні наслідки.
Тому ми визначили довгий перелік варіантів дій, оскільки ми повинні бути готові до різних сценаріїв – від диверсій до відключення критичної інфраструктури", – пояснила Бербок.
Щодо можливісті відключення Росії від SWIFT у разі подальшої агресії проти України, то за її словами, це "може бути найбільшою палицею, але не обов'язково – найгострішим мечем".
Нагадаємо, що Росія висунула вимогу, щоб Північноатлантичний альянс повернувся до позицій 1997 року, а Україна та Грузія втратили будь-які перспективи членства в ньому.