Про це повідомляє "Укрінформ", передає Рубрика.
Міст поєднав два береги Дніпра.
«Сьогодні ми об'єднуємо нашу державу не лише словами. Сьогодні ми відкриваємо найвищий міст в Україні. Його почали … десь у 2004 році. Діти, які були тоді народжені, – повнолітні, ціле покоління… Цей міст називали монументом корупції багато років. Нехай відтепер це буде монумент єдності», – зазначив Зеленський.
З нагоди Дня Соборності та відкриття мостопереходу дві тисячі людей утворюють 9-кілометровий "живий" ланцюг. Президент після промови з нагоди відкриття мостопереходу також став у "живий" ланцюг.
Зеленський зазначив, що завданням нинішнього і майбутніх українських поколінь є збереження незалежності держави і єднання.
«103 роки тому був проголошений Акт злуки. Це знакова подія в історії України, історії державотворення України, яка дає дві основні, дуже важливі настанови для усіх наступних поколінь: якщо не припиняти боротьбу, рано чи пізно єдина і незалежна держава буде стовідсотково відновлена», – заявив глава держави.
Він підкреслив, що завдяки зусиллям попередніх поколінь вдалося здобути незалежність України. Завданням нинішнього й наступних поколінь українців, на переконання Президента, – пам'ятати про другу настанову і незалежність України зберегти.
Вантовий міст через річку Дніпро зводиться в рамках національної програми "Велике будівництво". Він є найвищим в Україні, адже висота пілонів, які тримають міст, – 166 метрів.
Міст буде підсвічений сучасною та яскравою LED–підсвіткою в синіх, жовтих та інших кольорах.
Генеральний підрядник – турецька компанія "Онур" – зазначив, що відкриття мосту, це подія, на яку всі так довго чекали.
"Ми пишаємося, що наша команда є причетною до такого відповідального та масштабного для країни проекту", – йдеться у дописі дорожньої компанії на сторінці у Фейсбуці.
Довідка
Запорізький міст – це магістраль безперервного руху завдовжки понад 9 км, яка складається з шести транспортних розв'язок, у складі яких 27 штучних споруд, у тому числі два позакласні мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Історії будівництва мосту – 16 років.
У межах національної програми "Велике будівництво", ініційованої Президентом Володимиром Зеленським, у 2020 році будівництво запорізьких мостів було відновлено.
Переможцем тендеру на будівництво об'єкту було визначено турецьку компанію. Загальна вартість проєкту – 11,9 млрд грн (з ПДВ).
У Харкові стартував пілотний проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів, які відновлюються після контузії. Перше… Читати більше
На офіційному YouTube-каналі кінофестивалю Sundance з’явився відеопрезентація режисером Мстиславом Черновим свого нового повнометражного документального фільму… Читати більше
70% опитаних українців не хотіли б виїжджати до іншої країни на постійне місце проживання, якщо… Читати більше
Війна вплинула на сільське господарство України, спричинивши значні втрати інфраструктури, врожаю та посівних площ. Про… Читати більше
У Харківській області закупили перші в Україні мобільні кухні, яке забезпечить захисників і захисниць гарячим… Читати більше
Як вирішити екологічні виклики: слухай новий сезон подкасту “Без сміття” У чому проблема? Екологічні проблеми,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.