Рахункова палата виявила низку порушень у 544 операціях по купівлі-продажу авто: скільки ж недоотримав держбюджет
Фахівці Рахункової палати перевірили 544 реєстраційних операцій по купівлі-продажу авто за період 2019-І півріччя 2021 року ( 0,04% від загальної кількості) І виявили порушень майже на 5 мільйонів
Про це відомство повідомило у телеграмі, пишет Рубрика.
Продавці авто або покупці, щоб платити якомога менший збір на обов'язкове державне пенсійне страхування вдаються до хитрощів і махінацій.
Фахівці Рахункової палати перевірили 544 реєстраційних операцій за період 2019-І півріччя 2021 рр. (Це лише 0,04% від загальної кількості!)
І виявили порушень майже на 5 млн гривень.
Щоб мати уяву як це відбувається фахівці наводять приклади.
Компанія, яка торгує транспортними засобами, згідно з митною декларацією, ввезла легковий автомобіль MERCEDES-BENZ EQC 400 2020 року випуску вартістю понад 2 млн гривень. А в договорі купівлі-продажу зазначили, що коштує він 50 тис. гривень.
Технології майбутнього. Чим дивувала найбільша у світі виставка електроніки CES 2022
Україна вперше візьме участь у найпрестижнішому світовому ралі Rallye Monte-Carlo Classique
Транспортний колапс у Києві: як вирішувати вічну проблему заторів
В Україні швидко відновлюється автовиробництво: за рік зросло на 65%
"Через законодавчу неврегульованість продавці штучно зменшують вартість легкових автівок у договорах купівлі-продажу. Подекуди різниця між даними у вантажно-митній декларації та договорі сягала понад 97%! До таких хитрощів вдаються, аби менше сплачувати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, який становить 3-5% від вартості авто", йдеться у повідомленні.
Ще один приклад такої маніпуляції.
ТОВ «Брокмі Сервіс» ввезло легковик TESLA MODEL 3 AWD 2019 року випуску, вартістю 1,4 млн гривень. Але фізичній особі продали його за 118 тис. грн або на 92% менше його митної вартості. Тобто, покупець сплатив 3,6 тис. грн збору замість майже 71 тис. гривень.