Фото twitter.com/poroshenko
Фактично, це може дозволити уникнути арешту цих активів. Адже суд нещодавно арештував лише те майно експрезидента, яке належало йому особисто.
Про це йдеться у новому розслідуванні "Слідства.Інфо" "ПоROSHENчик".
Нагадаємо, що напередодні Нового року експрезиденту офіційно оголосили підозру у державній зраді.
Цьогоріч у Святвечір суд арештував усе майно Петра Порошенка. Йдеться, зокрема, про кілька квартир, маєток у Козині, низку українських компаній.
Але серед цих компаній немає кондитерської корпорації Roshen.
Цю інформацію "Слідству.Інфо" підтвердив прокурор Офісу Генпрокурора Юрій Бєлкин.
Roshen вважається найціннішим серед активів, які приписують експрезидентові.
Як повідомив журналістам заступник головного редактора Forbes Україна Володимир Ланда, їхня редакція оцінює Roshen у понад 1,1 мільярда доларів. Загалом же статки Петра Порошенка разом з Roshen у минулому році Forbes оцінив в 1,6 мільярда доларів.
Та як з'ясували журналісти, ключовими бізнес-активами експрезидента зараз володіє його старший син Олексій. Ідеться про близько п'ять десятків компаній, значна частина яких прямо пов'язана з корпорацією Roshen.
На Порошенка-молодшого також переписали й аграрний бізнес, який належав колишньому президентові.
36-річний Олексій Порошенко запам'ятався тим, що до осені 2019 року був народним депутатом від партії свого батька. Згідно з деклараціями Порошенка-молодшого, на момент депутатства він не володів жодною фірмою.
Журналісти звернулися по коментар до представників Петра Порошенка щодо мети передачі експрезидентом своїх бізнес-активів синові.
У пресслужбі Петра Порошенка "Слідству.Інфо" відповіли, що: "Олексій Порошенко припинив політичну карʼєру у 2019 році. Після цього за рішенням трастового керуючого йому було надано усіх прав та повноважень кінцевого бенефіціарного власника "сліпого" трасту".
Як з'ясували журналісти, особисто Петрові Порошенку нині належить близько десятка компаній, більшість з яких, за відкритими даними Податкової служби, складно назвати успішними.
Найбільшими фінансовими досягненнями серед компаній Порошенка можуть похизуватися «Міжнародний інвестиційний банк» та фітнес-клуб "П'ятий елемент". За 2020 рік вони заробили орієнтовно по 7 мільйонів гривень.
Імовірно, саме ці бізнес-активи тиждень тому арештував суд і саме їм може загрожувати конфіскація у разі доведення вини Петра Порошенка.
Також Порошенкові ще донедавна належали кілька медіа-компаній, зокрема "5 канал" та канал "Прямий". Але медіа — не надто прибуткова справа, а радше така, яка вимагає додаткових грошей на свою роботу.
Айтівці українського стартапу SUITSME з екосистеми бізнесів Genesis розробили застосунок FABU, де поєднали техніки турботи… Читати більше
У Львові на вулиці Миколайчука відкрили перший з восьми соціальних будинків для пацієнтів, які постраждали… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський та його дружина Олена прибули з офіційним візитом до Об’єднаних Арабських… Читати більше
Керівник МЗС України Андрій Сибіга заявив, що головним відкриттям Мюнхенської конференції з безпеки цього року… Читати більше
У Херсоні запрацювала оновлена бібліотека-філія №17 "EVENT-бібліотека". Тут після ремонту створили сучасний простір для навчання,… Читати більше
За лідерство у підтримці України після початку повномасштабного російського вторгнення Висока представниця ЄС Кая Каллас… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.