fbpx
Сьогодні
20:13 11 Січ 2022

Світовий банк знизив прогноз зростання економіки у 2022 році

Світовий банк погіршив прогноз щодо темпів зростання глобальної економіки – банк очікує сповільнення зростання з 5,5% у 2021 році до 4,1% у 2022 і 3,2% у 2023 роках.

Про це повідомляється у доповіді Світового банку про глобальні економічні перспективи, пише ЕП.

"Після сильного відновлення в 2021 році світова економіка починає помітно сповільнюватися на тлі нових загроз від штамів COVID-19 та зростання інфляції, боргів та нерівності доходів, що може поставити під загрозу відновлення країн, що розвиваються.

Очікується, що глобальне зростання помітно сповільниться з 5,5 відсотка в 2021 році до 4,1 відсотка в 2022 році і 3,2 відсотка в 2023 році, оскільки відкладений попит згасає, а фіскальна та монетарна підтримка в усьому світі припиняється", – кажуть у Світовому банку.

Прогноз на поточний рік знижено на 0,2 п. п. порівняно з червнем.

"Світова економіка одночасно стикається з COVID-19, інфляцією та невизначеністю політики, а державні витрати та монетарна політика знаходяться на незвіданій території. Зростаюча нерівність і проблеми безпеки є особливо шкідливими для країн, що розвиваються", – сказав президент Групи Світового банку Девід Малпасс.

"Щоб вивести більше країн на сприятливий шлях зростання, потрібні узгоджені міжнародні дії та комплексний набір відповідей національної політики", – додав він.

У Світовому банку заявляють, що уповільнення збігатиметься зі збільшенням розбіжностей у темпах зростання між країнами з розвиненою економікою та країнами, що розвиваються.

Очікується, що зростання в країнах з розвиненою економікою знизиться з 5 відсотків у 2021 році до 3,8 відсотка в 2022 році та 2,3 відсотка в 2023 році — ці помірні темпи будуть достатніми для відновлення виробництва та інвестицій до допандемічних тенденцій в цих економіках.

Проте в країнах з економікою, що розвивається, очікується, що зростання впаде з 6,3% у 2021 році до 4,6% у 2022 році та 4,4% у 2023 році.

"До 2023 року всі країни з розвиненою економікою досягнуть повного відновлення виробництва; однак обсяг виробництва в країнах, що розвиваються, залишатиметься на 4 відсотки нижчим за тенденцію до пандемії. Для багатьох вразливих економік невдача є ще більшою: виробництво в слабких і постраждалих від конфліктів економіках буде на 7,5% нижчим за тенденцію до пандемії, а виробництво малих острівних держав буде на 8,5 відсотка нижче", – додають у Світовому банку.

У США на 2022 рік Світовий банк прогнозує зростання ВВП на 3,7% – це на 0,5 п.п. у нижче, ніж раніше. У Китаї прогнозується зростання у 2022 році на 5,1% – прогноз знижений на 0,3 п.п.

"Першочерговим завданням має бути забезпечення більш широкого та справедливого розповсюдження вакцин, щоб пандемію можна було взяти під контроль", – сказала керуючий директор Світового банку з політики розвитку та партнерства Марі Пангесту.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: