Дипломати США та РФ розмовляли понад дві години напередодні “важких переговорів” у Женеві

Високопоставлені американські і російські дипломати провели робочу зустріч напередодні основних переговорів у Женеві, запланованих на 10 січне.

Про це повідомляє AP.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергєй Рябков та інші російські офіційні особи розмовляли понад дві години з головою американської делегації Венді Шерман та її командою в розкішній резиденції посла США.

Вечеря в місії США в Женеві стала прелюдією до ширшої дискусії між двома командами, яка розпочинається з понеділка, і завершиться низкою зустрічей – як віртуальних, так і особистих – між американськими чиновниками, їхніми західними союзниками та росіянами через напруженість останніх тижнів у зв'язку з посиленням тиску РФ на Україну.

"Ми занурилися в суть майбутніх питань, але переговори будуть важкими", – сказав Рябков журналістам, покидаючи зустріч.

"Вони не можуть бути легкими. Вони будуть діловими. Думаю, завтра ми не будемо витрачати час даремно" – додав він.

Речник Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що під час недільної вечері Шерман "наголосила на прихильності Сполучених Штатів міжнародним принципам суверенітету, територіальної цілісності та свободи суверенних націй обирати свої власні альянси".

Шерман "підтвердила, що Сполучені Штати будуть вітати справжній прогрес за допомогою дипломатії", йдеться у заяві Прайса.

Як повідомлялося, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у неділю, що не очікує проривів у переговорах з безпеки між США і Росією цього тижня, але сподівається знайти спільну мову на тлі кризи в Україні.

Заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков, прибувши в Женеву, заявив журналістам, що НАТО "треба збирати манатки" та повертатися до рубежів 1997 року.

Свіжі дописи

  • Новини

У Празі і Брюсселі тисячі людей взяли участь у мітингах на підтримку України, яка вже 3 роки бореться з агресією рф

У Празі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України за участі дітей, яких повернули з депортації.… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

До столиці України прибули президентка Єврокомісії й глава Євроради  

У понеділок вранці, 24 лютого, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Євроради Антоніу… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

На парламентських виборах у Німеччині здобув перемогу Блок ХДС/ХСС: Зеленський привітав Мерца з перемогою

Німеччина підрахувала результати дострокових виборів до Бундестагу у всіх 299 округах. Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

З нагоди третьої річниці великої війни у ряді міст світу пройшли марші підтримки України

У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Як залишатися онлайн під час знеструмлень: на Дія.Освіта вийшов новий серіал

В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Свириденко заявила, що на окупованих територіях України розміщені критичні матеріали на $350 мільярдів

Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.