Новини

У Донецькій області відреставрували одну з найстаріших споруд регіону

У Донецькій області завершилася реставрація однієї з найстаріших споруд регіону. Садиба сім'ї поміщиків молдовського походження була побудована в XIX столітті. Майже за дві сотні років її жодного разу не ремонтували.

Реставрація історичного особняка почалася три роки тому в рамках програми «Велике будівництво», передає Східний Варіант з посиланням на сюжет каналу «Дом».

Садиба Бантиша – одне з чотирьох збережених на території України володінь знаменитого громадського діяча і землевласника Василя Бантиша. Її побудували наприкінці XIX століття і не реставрували всі ці роки.

У панському особняку, на думку істориків, любила відпочивати сім'я землевласника молдовського походження. У 70-ті роки минулого століття будівлю використовували як дитячий будинок, а після розпаду Радянського Союзу садиба довгий час була покинутою.

«За ці кілька років, які тривала реконструкція цієї будівлі, по максимуму наблизилися до того зовнішнього вигляду, який був раніше», – констатує директор Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» Євген Скляров.

Реставрували садибу в рамках президентської програми «Велике будівництво». За кошти обласного бюджету облагородили фасад будинку і територію навколо.

Оновлений особняк став родзинкою ландшафтного парку «Краматорський». Сюди щороку на екскурсію приїжджають тисячі туристів. Крім історичної садиби в парку облаштовані зони для відпочинку і вольєрний комплекс з тваринами.

Олень на прізвисько Михайло – один з мешканців ландшафтного парку. Тут він живе вже близько року. Його від браконьєрів врятували зоозахисники.

І таких врятованих тварин тут більше десятка. Працівникам парку неодноразово доводилося виходжувати звірів, які потрапили в капкан.

"Ось лисиця до нас потрапила півтора роки тому, і ми її врятували. Вона була в дуже важкому стані – заплуталася в сітці і практично ми її витягнула з того світу. Зараз вона живе у нас. На сьогоднішній день з лисицею все добре – годуємо, дбаємо", – розповідає Скляров.

Через територію парку площею понад 2 тис. гектарів проходять туристичні маршрути Донецької області. З популярних – Білокузьмінівські крейдяні гори і Бджолкінські скам'янілі дерева. Наприкінці минулого року парк став фіналістом Щорічного всеукраїнського конкурсу Ukraine Tourism Awards, де посів друге місце як кращий природний парк України.

Свіжі дописи

  • Новини

Свириденко в Саудівській Аравії представила інвестиційні можливості України

У Ер-Ріяді  міністр економіки Юлія Свириденко представила перспективні інвестиційні можливості в енергетиці, сільському господарстві, інфраструктурі… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

Українські ветерани під час Ігор нескорених здобули п’ять золотих медалей у плаванні

У Канаді під час Ігор нескорених українські ветерани вибороли п’ять медалей у плаванні. Про це… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

Україна в центрі уваги Мюнхенської конференції: НАТО, переговори та 180 днів до вирішення

Добігає кінця Мюнхенська конференція з безпеки. За ці три дні на ній було зроблено чимало… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

На “Іграх Нескорених” принц Гаррі вдягнув шеврон української бригади

На "Іграх нескорених", які проходять у Канаді, принц Гаррі підтримав українську команду, а на його… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

Престижну премію імені Леонардо Скіаша отримав український художник-графік Маков

Український художник Павло Маков став лауреатом престижної міжнародної премії "Leonardo Sciascia amateur d’estampes", яку вручають… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

В Україну продовжує йти похолодання: вдарить 17-градусний мороз та замете снігом

У понеділок, 17 лютого, в Україні триватиме похолодання: температура повітря вночі опуститься до -17 градусів.… Читати більше

Sunday February 16th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.