Новини

Україна опинилась на четвертому місці за поставками агропродукції до ЄС

За даними моніторингу обсягів торгівлі сільськогосподарськими товарами у період з січня по вересень 2021 року Україна посідає четверту позицію серед країн – імпортерів до ЄС та знаходиться на 14-й позиції за обсягами споживання аграрного експорту з країн Євросоюзу.

Інформація про результати торгівлі ЄС товарами аграрного сектору у січні-вересні 2021 року оприлюднена на сайті Європейської Комісії, результати, що стосуються України, відображені в самому тексті торговельного моніторингу.

«До ключових країн походження сільськогосподарського імпорту до ЄС за перші вісім місяців 2021 року увійшли Бразилія, Велика Британія, США, Україна й Китай. На ці країни припадає 36 відсотків усього сільськогосподарського імпорту до ЄС», – наголошується у моніторингу.

За оприлюдненими даними, за підсумками 2020 року на Україну припадало 4,8 відсотка усього сільськогосподарського імпорту до ЄС (5 мільярдів 837 мільйонів євро), що є нижчим за показники 2019 року (7 мільярдів 23 мільйони). У поточному році обсяги поставок української агропромислової продукції до ЄС почали знову зростати: у період з січня по вересень поточного року їх обсяг склав 4 мільярди 465 мільйонів євро, що на 6,9 відсотка (або на 290 мільйонів євро) перевищує показники цього ж періоду 2020 року.

Зріс також обсяг сільськогосподарських товарів, які Україна ввозила з країн ЄС. У 2020 році на Україну припадало 1,5 відсотка європейського аграрного експорту, або 2 мільярди 841 мільйон євро. Із січня по вересень поточного року цей обсяг склав 2 мільярди 204 мільйони євро, що становить 8,1 відсотка приросту (або +166 мільйонів євро) порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Як ідеться в повідомленні Єврокомісії, за перші дев'ять місяців 2021 року загальний обсяг торгівлі сільськогосподарськими товарами в ЄС, включаючи експортні та імпортні операції, зріс на 6,1 відсотка порівняно з періодом з січня по вересень 2020 року, та в абсолютних показниках становить 239,5 мільярда євро.

За оприлюдненими даними Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, до країн Європейського Союзу наразі мають право експорту 380 українських підприємств, із них 162 підприємств-виробників продукції для споживання людиною та 218 – підприємств-виробників нехарчової продукції. За цими ж даними, протягом 9 місяців 2021 року Україна збільшила загальний експорт до ЄС на 50% – до 21,8 млрд доларів, тоді як за 9 місяців 2020-го року цей показник становив лише 14,7 млрд доларів.

Свіжі дописи

  • Новини

У столиці Грузії сталися сутички між протестувальниками та поліцейськими: затримали лідерів опозиції

У Тбілісі у неділю, 2 лютого, біля торгового центру Tbilisi Mall розпочалася антиурядова акція на… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

У Львові з вулиць почали евакуйовувати покинуті автівки: у чому рішення

Із вулиць Львова розпочали евакуацію занедбаних автівок, які порушували благоустрій міста. Станом на 31 січня… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Загарбники завʼязли у міських боях за Часів Яр та Торецьк, темпи наступу росіян сповільнюються, – Трегубов

Темпи наступу російських окупантів сповільнюються. Ворог завʼяз у міських боях за Часів Яр та Торецьк,… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Бабак Тимко III з Харківщини “навіщував”, коли в Україну прийде весна

Бабак Тимко III, який мешкає на біостанції Харківського національного університету імені Каразіна, традиційно зробив прогноз,… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

У Павлограді біля будівлі ТЦК пролунав вибух: що відомо

У Павлограді Дніпропетровської області біля будівлі ТЦК стався вибух. Поранення отримав один чоловік, поліція вже… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Ворог завдав авіаударів по Херсону: атаковано житлові квартали, є постраждалі

Війська рф у неділю, 2 лютого, завдали авіаудар по місту Херсон. Внаслідок ворожої атаки є… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.