Про це у четвер, 6 січня, заявив речник президента країни Ербол Султанбаєв.
"Наголошуємо, що киргизстанські військовослужбовці не будуть задіяні в жодних діях з учасниками акцій у Республіці Казахстан", — цитують його РИА Новости.
Султанбаєв пояснив, що в ситуації, що склалася, війська Киргизстану можуть бути задіяні тільки для охорони стратегічних об'єктів.
Тим часом РФ вже відзвітувала про оправлення своїх військових до Казахстану для придушення протестів. До складу російського контингенту увійшли підрозділи та військові частини ВДВ.
Крім того, до Казахстану також буде відправлено військовослужбовців Білорусі та Вірменії.
Протести в Казахстані спалахнули 2 січня на тлі підвищення після Нового року ціни на зріджений газ для автомобілів. Саме це паливо використовує більшість мешканців заходу країни, де газ і видобувають. Вартість газу на АЗС підскочила удвічі – з 55-60 тенге за літр до 120 тенге (десь 7,5 грн).
Мітинги з вимогою знизити ціни почалися в кількох населених пунктах на заході Казахстану, в тому числі у місті Жанаозен, де у 2011 році поліція застосувала вогнепальну зброю для розгону акції протесту.
Учасники акцій вимагали зниження вартості газу на АЗС удвічі, а також усунення дефіциту цього палива. Місцева влада заявила протестувальникам, що їхні зібрання незаконні, бо про них попередньо не повідомляли. Міненерго країни тим часом сказало, що здорожчання викликане тим, що виробники зрідженого газу перейшли на реалізацію через електронні торги, що нібито й підвищило вартість.
Протести за один день не припинилися і місцями тривали і вночі. Найбільший мітинг зібрався в Актау; за словами очевидців, вдень 3 січня там одночасно протестували кілька тисяч людей. Серед їхніх вимог з'явилися й політичні. Люди скандували "Уряд у відставку" та "Старий, іди", вимагаючи від Нурсултана Назарбаєва остаточно піти з політики.
4 січня в Актау відправили урядову комісію для "пошуку рішення проблеми в інтересах стабільності країни". Мітинги поширилися на інші населені пункти. В уряді Казахстану погодились розслідувати дії АЗС на предмет цінової змови. Ціну вирішили знизити до 50 тенге за літр.
В Алмати увечері 4 січня трапилися сутички протестувальників і силовиків. Президент оголосив у місті комендантську годину та надзвичайний стан.
У результаті після масових зіткнень мітингарів із силовиками уряд Казахстану пішов у відставку.
Кремль активно використовує пропагандистські платформи, зокрема телеграм-канал Rybar, для просування своїх інтересів у регіоні. Про… Читати більше
26 січня у Білорусі відбуваються так звані "вибори" президента, на яких очікувано сьомий раз поспіль… Читати більше
Минулої доби, 25 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 52… Читати більше
У ніч на 26 січня, у російській федерації невідомі ударні безпілотники атакували російське місто Рязань. Під… Читати більше
22 січня, захищаючи Україну, загинув кінорежисер Станіслав Притула. Йому було лише 40 років. Воїн був… Читати більше
В Одесу прибули звільнені з полону в результаті операції ГУР МО та МЗС України українські… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.