Фото: Форосский Парк, Фейсбук
Про це у Фейсбуці повідомляє сайт "Фороський парк".
"Сьогодні у Фороському парку-пам'ятнику садово-паркового мистецтва ось так: наприкінці грудня вкотре знищено реліктове червонокнижне дерево – тис ягідний. Товщина стовбура – 50 см, фахівці оцінили вік у 300–350 років", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у парку "стрічками відмічено ще кілька дерев, які, ймовірно, планується знищити найближчим часом".
За даними сайту "Фороський парк", у Криму з певного часу широко поширеної реліктової рослини тис ягідний залишилося не більше 3-4 тис. дерев.
Фороський парк – це ландшафтний парк у селищі міського типу Форос. Заснований у 1834 році. Площа – 70 гектарів, з яких 30 засіяні культурними насадженнями, а 40 – лісопаркова зона. Вважається пам'ятником садово-паркової архітектури.
Російські окупанти почали там вирубування рідкісних дерев та забудову. Зокрема, у січні у Фороському парку розпочалося будівництво дитячого табору.
Загалом, за даними активістів, у заповідній зоні мають намір побудувати 90 об'єктів, включно з 2 готельними корпусами, 11 гостьовими віллами, яхт-клубом, дайвінг-центром, багаторівневим паркінгом, трьома гуртожитками, спорткомплексом із льодовою ковзанкою тощо.
Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя відкрила кримінальне провадження через забудову окупаційною адміністрацією Фороського ландшафтного парку в Криму. Дії окупаційної адміністрації були кваліфіковані як порушення законів та звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу України).
Уперше Міністерство охорони здоров’я централізовано закупило 24 тисячі слухових апаратів, які будуть надані безоплатно українцям,… Читати більше
Для охочих громадян Третя окрема штурмова бригада зголосилася провести новий квест-вишкіл BOOT CAMP 2.0 Про це інформувала пресслужба… Читати більше
Українські Сили оборони в ніч на 4 березня завдали ураження по важливих об'єктах російської інфраструктури,… Читати більше
У Польщі підтверджують призупинення постачання американської допомоги Україні з польського хабу та наголошують, що рішення… Читати більше
Фонд "Повернись живим" визначив кілька ключових цілей на 2025 рік, одна з яких – закріпити… Читати більше
На тимчасово окупованому півострові Крим горів коштовний російський пошуковий радар 96Л6Е, який забезпечує роботу зенітних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.