Про це повідомляє «Радіо Азаттик».
До протестів долучилися тисячі людей у низці міст: вони перекривали дороги й навіть залишалися ночувати на площах. Влада погодилася на зниження ціни, але тільки в одній області.
З 1 січня 2022 року ціна на зріджений нафтовий газ у Казахстані піднялась до 120 тенге (приблизно 7 грн) за літр. Це викликало хвилю незадоволення, а люди вимагали знизити її вдвічі ㅡ до 50-60 тенге за літр.
Протестувальники блокували важливі дорожні сполучення. Наприклад, 3 січня жителі села Жетибай заблокували ділянку траси, що пролягає через це село та з'єднує Жанаозен і Актау.
У містах Жанаозен та Актау Мангістауської області протестувальники продовжують перебувати на площах.
В Актау протестувальники встановили намети та юрту, на площі знаходилися сотні людей.
За повідомленнями, до них прибули також мешканці сусідніх регіонів, у тому числі міст Актобе, Уральськ, а також Шимкента.
Житель Актау Есберди Асауов сказав Азаттику, що 3 січня до протестуючих прибув аким регіону Нурлан Ногаєв і на площі, за словами Асауова, перебували близько шести тисяч людей, зокрема жінки, багато з яких були з дітьми.
На опублікованих у соціальних мережах відео сотні людей на площі в Актау скандують «Шал, кет!» («Старий, йди!»).
Це гасло звучить на багатьох протестних акціях, учасники яких виступають із вимогою відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з політики.
«Більшість протестувальників – молоді люди. У кількох випадках нас намагалися спровокувати, засилаючи до нас п'яних людей. Але ми не допустимо провокацій», – сказав Есберди Асауов.
Однак протести розганяли силовики: як вказують ЗМІ, за чинним законом про мирні збори громадяни зобов'язані за п'ять днів до запланованої акції подати повідомлення про її організацію та дочекатися погодження.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 4 січня оголосив, що уряд «у межах даних йому повноважень» ухвалив рішення знизити в Мангістауській області ціну за скраплений газ до 50 тенге за літр.
«Звертаюся з проханням до демонстрантів не слідувати закликам деструктивних осіб, зацікавлених у підриві стабільності та єдності нашого суспільства. Інші вимоги соціально-економічного характеру будуть розглянуті окремо», ㅡ написав він у Twitter.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.