Про це Громадському повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
За його словами, генеральне консульство України в Неаполі надає Лавренчуку консульську допомогу. Українцю надали послуги адвоката.
Суд у Неаполі обрав чоловіку запобіжний захід — утримання під вартою на період розгляду російського екстрадиційного запиту.
Нині консули та адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями, аби з'ясувати причини затримання Євгена Лавренчука та захистити його законні інтереси.
31 грудня українця відвідав консул. Умови його тримання під вартою він оцінив як прийнятні, а стан здоров'я — задовільний.
«Консули підтримують зв'язок з адміністрацією пенітенціарного закладу та рідними та тримають справу на особливому контролі», — додав Ніколенко.
Кураторка ініціативної групи Free Eugene Lavrenchuk Маріанна Гудіч-Палій повідомила, що головний режисер Одеської опери був транзитом у Неаполі, і його затримали перед посадкою на Львів.
Лавренчук від 17 грудня перебуває в італійському СІЗО, де найдовше може утримуватися 60 днів. Наразі триває розгляд запиту Росії про екстрадицію українця до РФ.
За словами Гудіч-Палій, російська сторона стверджує, що, перебуваючи на території Росії вісім років тому, режисер нібито скоїв злочин — його звинувачують у фінансових порушеннях. Точна причина його затримання поки невідома.
«[Адвокат] намагається запобігти екстрадиції Євгена до Росії, розуміючи політичну ситуацію між Україною та Росією та можливі наслідки цієї справи, беручи до уваги те, що Євген Лавренчук підтримував Україну, навіть працюючи в Росії, та покинув РФ із політичних причин, коли почалася війна», — стверджує Гудіч-Палій.
Вона також зауважила, що родина Євгена дала дозвіл на публічне розголошення справи, яку вважає сфабрикованою і схожою на політичне переслідування.
Євген Лавренчук народився у Львові, там же закінчив польську школу імені Марії Магдалени. У 2003 році він закінчив Російську академію театрального мистецтва за фахом «оперний режисер», потім — вищі курси хореографії в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської у Польщі.
У 2004 році він зареєстрував «Польський Театр у Москві». У 2004 році став володарем Золотої медалі, титулу «Ювіляр року» і «Наймолодший режисер року» на виставці «Сцена Росії».
У 2014 році він покинув Росію на знак незгоди з політикою держави, яку назвав «злочинною».
З березня 2018 року — головний режисер Одеського національного академічного театру опери та балету, а з вересня того ж року — ректор Першої української школи театру і кіно.
З червня 2018 року Лавренчук є експертом Українського культурного Фонду. У 2020 році став лауреатом найпрестижнішої державної театральної премії України — Премії імені Леся Курбаса. Вперше в історії її присудили за оперну постановку. З 30 березня 2021 року — заслужений артист України.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.