Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного впродовж 3-11 грудня.
Так, романтичну подорож цього року забажали 18% опитаних, автомобіль та аксесуари до нього — 12%. Наступні три подарунки, які б хотіли отримати українці, — це гроші (10%) мобільний і інші електронні пристрої (9%) та побутова техніка (7%).
Гроші подобаються однаково чоловікам та жінкам. Натомість автомобілі чи аксесуари до них хотіли б отримати 14% чоловіків і 10% жінок, побутову техніку — 8,3% і 4,5% відповідно.
У романтичну подорож хотіли б поїхати 20% жінок і 17% чоловіків; туалетну воду, парфуми, косметику хотіли б отримати 6% жінок і 3% чоловіків.
Соціологи зазначають, що є й вікова різниця в новорічних побажаннях. З віком українці стають менш романтичними й менше хочуть подорожувати. Так, у романтичну подорож у віці до 60 років хотіли б поїхати 20-25% українців, а в 60-69 років — 11%, після 70 років — тільки 4%.
«Це суттєво відрізняє Україну й інші пострадянські країни від західних країн. В Україні рівень щастя з віком падає, а в західних країнах U-подібна залежність: спочатку з віком рівень щастя падає, а після 50 зростає, пенсіонери більше насолоджуються життям і подорожують», — говорять у КМІС.
Щодо зміни у побажаннях з 2014 до 2021 року, то, крім суттєвого зростання бажання подорожувати, зростає потреба у мобільних телефонах і інших електронних пристроях, (з 3% у 2014-му до 9% у 2021-му), а також у планшетах і комп'ютерах.
Соціологи пов'язують це з інформатизацією суспільства, необхідністю дистанційної роботи через пандемію, зі зростанням кількості користувачів інтернету.
Відповідаючи на запитання про бажаний подарунок, респонденти могли також дописати своє бажання, якщо його не було в нашому списку. Найчастіше зустрічалося те, що подарувати неможливо, — мир та здоров'я.
Водночас були й більш реалістичні побажання. Це будь-які привітання від дітей чи онуків або щоб вони приїхали у гості.
А ще респонденти хотіли б отримати у подарунок книжку, балалайку, велику шоколадку, мопед двоциліндровий, набір фарб для живопису, поцілунок від дружини, «шаблю отамана Сірка Івана».
Довідка
Його провели методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Загалом опитали 2 тисячі дорослих людей із різних регіонів, крім окупованих територій.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.
У межах проєкту «Інструмент» української художниці Жанни Кадирової, у холі Львівського залізничного вокзалу відбулась унікальна… Читати більше
В російських "Шахедах", які атакують Україну, є тисячі іноземних компонентів. Усе постачання будь-яких компонентів для… Читати більше
У Вінниці на базі прозорого офісу «Старе місто» відкрився перший в області центр рекрутингу української… Читати більше
З 24 січня Міністерство у справах ветеранів спільно з Міністерством цифрової трансформації розпочали бета-тестування у "Дії" нових… Читати більше
У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу… Читати більше
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що зниження цін на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.