fbpx
Сьогодні
19:57 30 Гру 2021

Програмою "Доступна іпотека 7%" скористалися 1320 українців

Станом на 30 грудня уповноваженими банками з виконання Державної програми "Доступна іпотека 7%" підписано 1320 кредитних договорів на загальну суму 1,145 млрд грн

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Загалом до уповноважених банків надійшло 1865 заявок на участь у програмі на загальну суму 1,614 млрд грн, з яких 23,35% становить первинний ринок і 76,65% – вторинний.

У Програмі задіяно 25 регіонів, у тому числі м. Київ. Згідно з поданими громадянами заявками на отримання кредитів, найактивнішими регіонами у минулому тижні були:

– Київська обл.- (31,30 %);

– м. Київ (31,08 %);

– Львівська обл. (6,41 %);

– Харківська обл. (5,70 %);

– Волинська обл. (4,03 %).

Для залучення більшої кількості учасників у державних програмах "Доступна іпотека 7%" та "Доступні кредити 5-7-9%" Мінфін розробив постанову, в якій скасовано вікові обмеження до нерухомого майна (крім об'єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення більше 1 млн, що мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше ніж протягом десяти років). А також  збільшено ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% – до 40% від нормативної площі, яка сплачується позичальником самостійно.

На сьогодні у програмі "Доступна іпотека 7%"" беруть участь 21 уповноважених банків.

Банки, що долучилися до держпрограми, продовжують удосконалювати власні процедури іпотечного кредитування згідно з оновленими умовами Програми, розробляють інформаційні матеріали для потенційних позичальників, проводять навчання персоналу тощо.

Звертаємо увагу потенційних позичальників, що саме банк приймає рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

Нагадаємо, що запуск "Доступної іпотеки 7%" відбувся у березні на виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського.

З переліком уповноважених банків можна ознайомитись на сайті Фонду Розвитку Підприємництва (ФРП).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: