Фото Reuters
Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з "Центром Разумкова" з 17 по 22 грудня.
Другий рік поспіль президент Зеленський очолює рейтинги як "політик року" та "розчарування року". Соціологи зауважують цьогоріч помітне зростання показників в обох випадках.
Так, у 2021-му Зеленського назвали "політиком року" 17%, тоді як у 2020-му — 14,8%.
Водночас 45% опитаних назвали чинного президента "розчаруванням року", а торік так вважали 28%.
Друге місце в номінації "політик року" ділять експрезидент Петро Порошенко (8,1%) та ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков (8%).
Водночас 8,5% опитаних вважає Порошенка "розчаруванням року", а 3% називають таким Разумкова.
Ще 3% респондентів сказали, що їх розчарували всі політики.
8,5% опитаних людиною року назвали Володимира Зеленського. Друге місце розділили Петро Порошенко (3,6%), Дмитро Разумков (3,3%), ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель (3,1%) та американський мільярдер Ілон Маск (3%).
На третьому місці опинився президент США Джо Байден (2,7%). Серед тих, кого назвали більше ніж 1% опитаних, були також Юлія Тимошенко (1,8%), Дмитро Гордон (1,3%), Євгеній Мураєв (1,2%), Олександр Усик (1,2%), Володимир Путін (1,1%), Сергій Притула (1%), медики/лікарі (1%).
У респондентів запитали, чи запам'яталася їм якась смішна чи кумедна подія, яка сталася з відомими людьми і яку можна назвати мемом 2021 року.
Так, 5,2% опитаних мемом року назвали «пресконференцію Володимира Зеленського», а 3,4% мемом назвали самого чинного президента. По 2,6% згадок отримали міський голова Києва Віталій Кличко та народний депутат Микола Тищенко, зокрема за свої заяви «про ціни на продукти».
Майже стільки ж, 2,5% опитаних, назвали мемом «1000 гривень від Зеленського», а 2,1% респондентів розсмішив Ілля Кива, зокрема як «Кива-науковець».
Цьогоріч на цей титул «претендують» аж три події: пандемія коронавірусу (6,5%), 30-річчя незалежності України (6,3%) та вакцинація проти коронавірусу (5,9%).
Відставку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова як подію року згадали 4,4% опитаних. А для 3,8% подією року став «Вагнергейт», ще 3,7% вважають, що це закон про ринок землі.
Загрозу вторгнення Росії визначили як подію року в Україні 3% опитаних, ще 2,8% назвали такою подією війну. Соціологи зазначили, що у 2020-му, обираючи подію року із запропонованого списку, війну на Донбасі відзначили 12,2% опитаних.
Довідка
Соціологи з 17 по 22 грудня опитали 2 018 людей від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.