fbpx
Сьогодні
22:06 27 Гру 2021

Україна цьогоріч заощадила 45 млрд завдяки Prozorro

English version here

У поточному році Україна заощадила 45 млрд грн завдяки прозорим аукціонам на Prozorro.

Про це повідомляється на сайті ДП "Прозорро".

"Це кошти, які Україна змогла заощадити завдяки прозорим аукціонам та бізнесу, який знижував ціни на торгах, та потенційно скерувати на нові потреби. 45 млрд грн — це еквівалент купівлі 115 нових електропоїздів для Укрзалізниці, або ж побудови 150 шкіл з нуля", — зауважує генеральний директор ДП "Прозорро" Василь Задворний.

Усього за 2021 рік держава підписала контрактів на 790 млрд грн. Зокрема в Prozorro проаналізували, в яких сферах було витрачено найбільш коштів на закупівлі. Перше місце посідає будівництво та ремонтні роботи — тут проведено закупівель на 416 млрд грн. Сюди ж входить будівництво та ремонт доріг усіх типів — 270 млрд грн.

Серед найбільших нововведень у Prozorro називають запуск обов'язкового онлайн-тестування уповноважених осіб. Вже з 1 січня 2022 року в Україні будуть ліквідовані тендерні комітети, а організовувати закупівлі зможуть лише уповноважені особи, які підтвердять свій рівень знань законодавства. На сьогодні понад 25 тисяч закупівельників склали онлайн-тестування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: