Про проєкт йдеться на сайті студії.
Інсталяцію мають встановити навколо виведеного з експлуатації паливного бака, який розміщений на вході в станцію й потрапляє на більшість туристичних фотографій.
Навколо нього почнуть будівництво за прикладом традиційної української хати. За задумом архітекторів, інсталяція має нагадувати ескіз олівцем — наче хтось згадує свій будинок і робить замальовку з пам'яті.
Команда поставила перед собою завдання перетворити старий паливний бак на «привабливий для туристів об'єкт, який органічно впишеться в антарктичні краєвиди».
«Для наших дослідників — це живий спогад про дім. Для туристів — можливість познайомитися з Україною через рідний для нас, але не банальний візуальний образ», — йдеться у повідомленні.
Також у бюро зазначають, що навколо будинку можна буде прогулятися та побачити цікавинки про Україну.
Зокрема, на стінах баку хочуть розмістити борди з фактами про країну та станцію, а також символічні предмети на кшталт грудки чорнозему чи фрагменту вишиванки.
Виготовленням конструкції займеться українське конструкторське бюро «Майстерня Чудес».
«Академік Вернадський» — це єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією.
Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цього завдання підпорядкували всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.
Створили цю станцію як наукову базу «Фарадей» Великої Британії, у 1996 році королівство передало її Україні.
Життя стало таким динамічним і непередбачуваним, що іноді виникає відчуття: планета несеться в якусь глибоку… Читати більше
Російські окупаційні війська не полишають спроб захопити Часів Яр і проводять штурмові дії в період… Читати більше
Дніпровська лікарня розширює можливості реабілітації для захисників. Завдяки запуску другої черги центру, допомогу тут зможуть… Читати більше
В Україні 24 січня відзначається День зовнішньої розвідки. Глава держави Володимир Зеленський привітав особовий склад… Читати більше
Сили КНДР станом на середину січня 2025 року втратили 4000 осіб у наступальних бойових операціях… Читати більше
Національна гвардія України отримала перші зразки нової техніки, призначеної для радіаційного, хімічного та біологічного захисту… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.