У Києві активісти обговорили майбутнє будинку Сікорських

21-го грудня у Києві відбувся воркшоп для представників громадських організацій. Його метою було напрацювання ідей для збереження та подальшої ролі будинку Сікорських — садиби родини відомого київського винахідника та авіаконструктора.

Ще у 2018-му році будинок у центрі Києві отримав статус пам'ятки історії національного значення. Але через те, що фактично він належить Міністерству оборони, ані міська влада, ані активісти чи інвестори не можуть взятися за реставрацію садиби.

Членкиня ініціативної групи, що бореться за друге життя для будинку, і депутатка Київради Ольга Гвоздік каже:

"Вже було знято арешт з будинку, що дозволило нам почати процес передачі. Довгий час він був заблокований судовими процесами, які зараз зняті з будинку. Цей процес складний і бюрократичний. Але вже сьогодні підготовлені документи, щоб направити їх в Міністерство економіки і далі рухатись до отримання дозволів Мінкульту і рішення уряду. Сьогодні документи вже знаходяться в Міністерстві економіки та є направлений лист до Міністерства культури".

Саме ініціативна група активістів зібрала кошти на аналіз стану будинку. За словами архітектора-реставратора Юрія Дубика, будинок руйнується, але ще не пізно його відновити. Перш за все, потрібно провести протиаварійні роботи.

"Цей будинок може претендувати не тільки на пам'ятку історії, а й на пам'ятку архітектури… Ми маємо втрачені перекриття над підвалом і недоступні приміщення там, втрачені перекриття над першим поверхом і втрачені перекриття над флігелем…

Одночасно є багато збережених елементів внутрішнього декорування, які дають шанс відновити будівлю в тому вигляді, в якому вона була. Оскільки ми говоримо про історичну пам'ятку, дуже важливо говорити і про дух епохи. Це причини якомога точніше відтворювати той інтер'єр, у якому жила родина Сікорських", — сказав Юрій Дубик.

За словами організаторів заходу, процес передачі будинку Києву може тривати ще близько року, але говорити про його майбутнє потрібно вже зараз. Зараз стінами садиби йдуть тріщини, балки зрізані, а елементи декору псуються.

Серед ідей, які напрацювали учасники заходу, — створення інтерактивного музею, облаштування майстерні та школи авіамоделювання. Обговорювали також ймовірні джерела фінансування та потенційну систему управління проєктом. Результати воркшопу організатори представлять згодом.

Свіжі дописи

  • Новини

Сполучені Штати, Британія та Австрія ввели санкції проти лідера російського кіберзлочинного угруповання LockBi

Уряд США ввів санкції проти громадянина Росії Дмитра Хорошева, який очолює групу інтернет-здирників LockBit, через… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Може не витримати навантаження: у ЗСУ пояснили, чому рф не використовує Кримський міст для своєї логістики

Кримський міст може не витримати навантаження після того, як отримав пошкодження в результаті українських атак.… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Латвія у межах ІТ-коаліції передала Україні обладнання на 100 тисяч євро

Латвія в межах ініціативи ІТ-коаліція передала Україні комунікаційне обладнання вартістю близько 100 тисяч євро. Це… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Укроборонпром масштабує виробництво артснарядів та мінометних мін

Підприємства "Укроборонпрому" масштабують виробництво артснарядів та мінометних мін, а також поступово переходять до виготовлення боєприпасів… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Данія виділила €33,5 млн на гуманітарну допомогу та захист для найбільш вразливих груп українців

Уряд Данії виділяє 250 млн данських крон (33,5 млн євро) на термінові базові потреби найвразливіших… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Сили ППО знищила дві ворожі ракети на Одещині

Українські військові у вівторок, 7 травня, знищили дві керовані авіаційні ракети Х-59/Х-69 у небі над… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.