У Києві активісти обговорили майбутнє будинку Сікорських

21-го грудня у Києві відбувся воркшоп для представників громадських організацій. Його метою було напрацювання ідей для збереження та подальшої ролі будинку Сікорських — садиби родини відомого київського винахідника та авіаконструктора.

Ще у 2018-му році будинок у центрі Києві отримав статус пам'ятки історії національного значення. Але через те, що фактично він належить Міністерству оборони, ані міська влада, ані активісти чи інвестори не можуть взятися за реставрацію садиби.

Членкиня ініціативної групи, що бореться за друге життя для будинку, і депутатка Київради Ольга Гвоздік каже:

"Вже було знято арешт з будинку, що дозволило нам почати процес передачі. Довгий час він був заблокований судовими процесами, які зараз зняті з будинку. Цей процес складний і бюрократичний. Але вже сьогодні підготовлені документи, щоб направити їх в Міністерство економіки і далі рухатись до отримання дозволів Мінкульту і рішення уряду. Сьогодні документи вже знаходяться в Міністерстві економіки та є направлений лист до Міністерства культури".

Саме ініціативна група активістів зібрала кошти на аналіз стану будинку. За словами архітектора-реставратора Юрія Дубика, будинок руйнується, але ще не пізно його відновити. Перш за все, потрібно провести протиаварійні роботи.

"Цей будинок може претендувати не тільки на пам'ятку історії, а й на пам'ятку архітектури… Ми маємо втрачені перекриття над підвалом і недоступні приміщення там, втрачені перекриття над першим поверхом і втрачені перекриття над флігелем…

Одночасно є багато збережених елементів внутрішнього декорування, які дають шанс відновити будівлю в тому вигляді, в якому вона була. Оскільки ми говоримо про історичну пам'ятку, дуже важливо говорити і про дух епохи. Це причини якомога точніше відтворювати той інтер'єр, у якому жила родина Сікорських", — сказав Юрій Дубик.

За словами організаторів заходу, процес передачі будинку Києву може тривати ще близько року, але говорити про його майбутнє потрібно вже зараз. Зараз стінами садиби йдуть тріщини, балки зрізані, а елементи декору псуються.

Серед ідей, які напрацювали учасники заходу, — створення інтерактивного музею, облаштування майстерні та школи авіамоделювання. Обговорювали також ймовірні джерела фінансування та потенційну систему управління проєктом. Результати воркшопу організатори представлять згодом.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.