Перший хворий на штам “Омікрон” в Україні вже одужав

В Україні перший інфікований новим штамом коронавірусу «Омікрон» уже одужав. Про зараження новим варіантом у країні стало відомо 18 грудня.

Про це повідомив головний санлікар Ігор Кузін під час брифінгу 21 грудня.

За його словами, інфікований повністю вакцинувався проти COVID-19 ще навесні, тож хвороба протікала майже безсимптомно. Кузін зазначив, що пацієнт уже отримав негативний ПЛР-тест.

Центр громадського здоров'я України виявив штам «Омікрон» у людини, яка повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів. За даними МОЗ, інфікований контактував із хворими на коронавірус в ОАЕ.

Фармкомпанії Pfizer та Moderna, що виготовляють вакцини проти коронавірусу, заявляли, що ефективність двох доз їхніх препаратів проти «Омікрону» нижча, ніж проти інших штамів. Тож фахівці досліджують введення третьої дози.

Так, у Moderna повідомили, що третя доза її вакцини проти коронавірусу в десятки разів збільшує кількість антитіл проти штаму «Омікрон». Збільшення рівня антитіл ще не означає збільшення ефективності вакцини. Це опосередкований показник, який дозволяє припускати, що імунітет проти вірусу все-таки формується. Для визначення безпосередньо ефективності потрібно проводити випробування препарату, що за кілька тижнів існування штаму зробити неможливо.

Перші лабораторні тести в Південній Африці за 8 грудня показали, що антитіла до коронавірусу від вакцини Pfizer можуть бути в 40 разів менш ефективними проти «Омікрону», ніж проти звичайного коронавірусу.

Тоді ж у Pfizer заявили, що під час лабораторних тестів курс їхньої вакцини з трьох уколів зміг виробити достатньо антитіл, аби бути ефективним проти нового штаму.

А вчені в Ізраїлі підтвердили, що курс вакцинації проти коронавірусу трьома дозами Pfizer забезпечує значний ступінь захисту проти нового штаму «Омікрон».

Довідка

Штам, який наразі має назву B.1.1.529 або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.

Вчені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується.

Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Саме тому науковці занепокоєні, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.

Наразі новий штам зафіксували у 89 країнах світу. У ВООЗ прогнозують, що найближчим часом «Омікрон» стане найпоширенішим варіантом у світі. Тож на різдвяно-новорічні свята людей просять утриматися від подорожей та масових заходів.

Свіжі дописи

  • Новини

Окупанти завдали масованого удару по Україні, запустивши БпЛА, крилаті та балістичні ракети

Уранці, 15 січня, російські війська здійснили масований удар по території України, використовуючи крилаті та балістичні… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

За тиждень до Мюнхенської безпекової конференції: Пісторіус озвучив дату наступного “Рамштайну”

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України (UDCG) 9 січня в Рамштайні домовилися зустрітися наступного… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Українка стала фотографом року за версією Los Angeles Photo Curator

Українка Олена Гром зі світлиною під назвою «Олена» стала фотографом року за версією організації Los… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Вірменія та США підписали хартію про стратегічне партнерство

Вірменія та Сполучені Штати Америки у вівторок, 14 січня, підписали документ про стратегічне партнерство. Про… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Советы гастроэнтеролога для поддержки здоровья ЖКТ

Здоровье желудочно-кишечного тракта играет важнейшую роль в общем самочувствии человека. Правильное питание, здоровые привычки и… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Україна отримає від Німеччини 60 ракет для систем ППО IRIS-T, – Умєров

Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом, який прибув… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.