fbpx
Сьогодні
12:16 20 Гру 2021

Скільки коштів повертають трудові мігранти в Україну: інфографіка

Згідно даних Національного банку України за результатами 3 кварталів 2021 року сума грошових переказів від трудових мігрантів зросла на 18% у порівнянні з 2020 роком. НБУ враховує у своїй статистиці як офіційні, так і неформальні канали надходження коштів.

"Трудова міграція – процес, який потребує підтримки зі сторони держави. Українці, які в основному працюють у країнах ЄС, щомісяця повертають у країну понад $1 млрд і це є одним із джерел стимулювання економіки країни", – коментує Ольга Чубенко, засновниця онлайн-сервісу роботи за кордоном Jobian.

Навіть попри пандемію та тотальний локдаун показники грошових переказів продовжують зростати. За попередніми прогнозами НБУ, на кінець поточного року сума зросте до $13,3 млрд. Це відбувається за рахунок відновлення економік країн, збільшення попиту на робочу силу (зокрема – на трудових мігрантів), прискорення темпів вакцинації та послаблення карантинних обмежень у країнах Європи. Для порівняння, сума повернення валютних грошових коштів від трудових мігрантів в Україну складає майже чверть від загальної суми, яку країна заробляє на експорті за кордон (близько $52 млрд за рік).

Скільки коштів повертають трудові мігранти в Україну: інфографіка

Українці щорічно їдуть на заробітки в різні країни світу: офіційні дані всередині країни говорять про 2,5-3 млн трудових мігрантів на рік, тоді як ООН називає цифру в 5,5 мільйонів людей. Різниця у 2,5 мільйони говорить про наявність великої кількості людей, які виїжджають на роботу нелегально. Це, в свою чергу, створює тіньовий ринок, де не всі цифри можуть бути враховані.

"Пропозиції нелегального працевлаштування за кордоном залишаються актуальними доти, доки в Україні на законодавчому рівні не будуть відрегульовані процедури підбору, оформлення і виїзду на роботу за кордон як для пошукачів роботи, так і для рекрутингових компаній, – зазначає експерт у питаннях трудової міграції Ольга Чубенко. – Зі свого боку ми, як учасники ринку, активно інтегруємо європейські стандарти і сертифікації в роботу нашої компанії. Останні тенденції свідчать про збільшення потоку трудових мігрантів з України, тому а наша першочергова задача – забезпечити високооплачуване і безпечне робоче місце для кожного бажаючого".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: