Медлабораторії "Сінево" нарахували мільярд гривень податків — це майже 50% річного обороту компанії. У Раді обіцяють розібратися
Мережа лабораторій «Сінево» заявила, що Державна податкова служба України безпідставно вимагає у неї 1,1 мільярда гривень, що є майже 50% річного обороту компанії. Тепер це питання «під свій контроль» беруть у податковій та парламенті.
Свою заяву щодо донарахування податкових зобов'язань компанія «Сінево» оприлюднила ще 16 грудня.
Там розповіли, що у вересні-листопаді 2021 року управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків провело в компанії планову податкову перевірку. За її результатами «Сінево Україна» нарахували додаткові податки у розмірі 1 085 665 836 гривень.
У компанії заявляють, що ця сума є «абсурдною», адже складає майже 50% її річного обороту.
«Податкова служба звинувачує "Сінево Україна" у нібито ненаданні необхідних для перевірки документів, які підтверджують витрати компанії […] Офіційно заявляємо, що податковому органу було надано всі запитані для перевірки документи, і факти передачі цих документів були задокументовані», – зазначають у компанії.
Там також заявили, що будуть оскаржувати результати перевірки у судових та інших уповноважених органах.
Виконувач обов'язків голови ДПС Михайло Тітарчук заявив, що компанію запросили взяти участь у розгляді заперечень до акту перевірки ще до її заяви про необґрунтовані донарахування. Втім, тепер там розглядають можливість проведення додаткової перевірки «задля винесення справедливого рішення».
Тітарчук заявив, що справу «Сінево Україна» бере під особистий контроль. Про це ж заявив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Він розповів, що на 20 грудня призначено зустріч, на якій разом із представниками компанії та новою заступницею Голови ДПС Тетяною Кірієнко будуть працювати над рішенням, яке влаштовують і компанію, і державу.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, своєю чергою, заявив, що в Україні «відсутня корупційна піраміда».
«… тому якщо виникають якісь окремі випадки зловживань та людського фактора, запевняю – це окремі випадки, в яких окремо потрібно розбиратися», – сказав Шмигаль.